Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy működik az ha feljelentek...

SzBianka kérdése:

Hogy működik az ha feljelentek valakit?

Figyelt kérdés
én még csak 17 éves vagyok de rendeltem a netröl előreutalással és nem kaptam meg se a terméket se a pénzt. én ugye nem tehetek feljelentést csak édesanyám? és ha feljelentem utána mi a menete a dolgoknak?

2012. szept. 10. 19:11
 1/4 tomala ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha együtt tesztek feljelentést a szüleiddel.

Ezt írásban is meg lehet tenni.

Írsz egy levelet a lakóhelyed szerinti rendőrkapitányságnak, amiben leírod, hogy ki vagy, azt, hogy mi történt, és hogy ismeretlen tettes ellen (még ha tudod a nevét, akkor is!) feljelentéssel élsz a btk. 318. § szerinti csalás miatt.

Kéred, hogy indítsanak nyomozást az ügyben.

Fontos, hogy a lényeges adatokat írd bele (pl. dátumok, weboldal neve, nicknevek, számlaszám stb.), továbbá azt is, hogy milyen bizonyítékokat csatolsz a levélhez (pl. utalási bizonylat).

Ezután aláírod, mint sértett, valamint a törvényes képviselőd, és postára adod.


Ha valamire még szükségük van, válaszlevélben fel fognak szólítani hiánypótlásra.

2012. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt a BTK-s dolgot ne mond nekik, mert lehet, hogy szabályértés.
2012. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tomala ***** válasza:
Ja, igen, én valami soktízezres bizniszre gondoltam.
2012. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszii. BTK-s?
2012. szept. 10. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!