Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr igazoltathat,...

Egy rendőr igazoltathat, előállíthat olyan valakit aki a nemzetbiztonságnál (pl Alkotmányvédelmi Hivatal, Információs Hivatal, Nemzetbiztonsági Szakszolgálat) szolgál?

Figyelt kérdés
Intézkedhet vele szembe? Vagy mi az eljárás ha ilyen valakivel találkozik?

2012. okt. 7. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha az illető szolgálat teljesítés közben van, a rendőr nem intézkedhet, persze ha civilben, van akkor igen...

Még ELVILEG Orbán Viktort is meglehetne büntetni gyorshajásért...

2012. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még Orbán Viktort is meg lehet büntetni?! Hűűű ha... :))


Na de komolyan.

És hogy dönti el, hogy mikor van civilben és mikor szolgálatban. A nemzetbiztonságiak nem hordanak egyenruhát, nem nagyon kötik a nyilvánosság vagy a rendőrség orrára, hogy mikor vannak szolgálatban és mikor mennek épp csak a tescoban. Megállitja a rendőr, erre ő felmutatja az igazolványát és azt mondja dolgozom, viszlát. Ekkor tehet valamit a rendőr? Feltartóztathatja? Mit tudom én? Felírja a számát és lekéri valahonnan, hogy 1234567 számú nemzetbiztonsági tiszt január 12én, 8:46kor valóban szolgáltban volt e?

2012. okt. 8. 08:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr természetesen nem tudja ránézésre eldönteni, hogy hol szolgál, ezért igazoltathatja, sőt ha úgy adódik, kötelessége igazoltatnia.
2012. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Nem, van egy külön kártyájuk szolgálatra, amit szolgálatteljesítés előtt felvesznek, a végén, pedig leadnak...
2012. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!