Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírság esetén...

Helyszíni bírság esetén lehetséges méltányossági kérelem?

Figyelt kérdés

Önálló keresettel nem rendelkezem. Lehetséges, hogy eltörlik vagy netán mérséklik a 10000 forintos büntetést?


Valamint, ha nem a lakóhelyemen lévő kapitányság rendőrei büntettek meg, akkor hova kell írnom?

A lakóhelyem szerinti rendőrkapitányságra, a megyei rendőr-főkapitányságra vagy arra a rendőrkapitányságra, amelynek a rendőrei kiállították a jegyzőkönyvet/csekket?



2012. okt. 8. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

A helyszíni bírság szelvény aláírásával elismerted a szabálysértést, nem vitattad az összeget, ezért akkor az aláírással a fellebbezési jogodról is lemondtál.

Nincs lehetőséged mérsékeltetni, sem fellebbezni.

Önálló kereset hiányában közmunkára, vagy elzárásra változtatják át, amennyiben 30 napon belül nem fizeted meg.

Írhatsz egyébként minden további nélkül levelet 5000Ft illetékbélyeg ellenében, de nincs lehetőség az általad kért enyhítésre.

2012. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos, ha nem írom alá, akkor meg feljelentettek volna, ami nem tudom pontosan mit von maga után, de gondolom abban az esetben még nagyobb is lehet akár a büntetés mértéke.

Köszönöm szépen a részletes választ!


Szomorú, hogy gyalogosan megbüntetnek azért, mert rossz helyen mentem át.. Az se érdekelte őket, hogy épp az egyetemre tartottam. Gondoltam megúszom egy figyelmeztetéssel, de hát...

2012. okt. 8. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Feljelentésnél a felajánlott helyszíni bírság dupláját szabják ki, annyi különbséggel, hogy meghallgat a szabálysértési előadó.
2012. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A helyszíni bírság és a feljelentés között az a lényegi különbség, hogy az elsőnél elismered a vétkességet, tehát ezzel vége. A másodiknál az állítást bizonyítani kell, ami többletköltség, ezért magasabb a tarifa. Viszont a bizonyítás nem mindig egyszerű.
2012. okt. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt mérlegelési lehetőségem, mivel valóban rossz helyen mentem át, tehát nem lett volna miről vitatkozni.

..csak hát úgy gondoltam, hogy majd a helyszíni bírság után méltányossági alapon el fogom tudni simítani az ügyet. :(

Ebbe bele se gondoltam, hogy a helyszíni bírság aláírásával lemondok fellebbezési jogomról.


Közmunkánál nézik az iskolai végzettséget? Tehát, ha esetleg elmennék ledolgozni a büntetést, akkor engem is bepakolhatnak a 4 osztályos cigók közé utcát seperni?! :|

2012. okt. 10. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!