Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szólhat a rendőr valamit ha...

Szólhat a rendőr valamit ha cigizek pl buszmegálóba vagy csak simán az utcán?

Figyelt kérdés
vagy például ha igazoltat és én közbe cigizek mert még nem szívtam el? xD
2012. okt. 21. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A buszmegállóban igen, mert ott már tilos. Azon kívűl közterületen nem szólhat, akkor se, ha igazoltat, de nyilván ha előtte dobod le a földre, akkor az megint bukó.
2012. okt. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de akkor se szól ha csak simán elmegyek mellette és eldobom a cigimet (a földre)
2012. okt. 21. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyesmi miatt nem szólnak.

Én meg volt, hogy elmentem a Parlament előtt, ahol mindig legalább 10 rendőr figyel egyszerre és ott dobtam el és nem szóltak.

2012. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolóknak:

azt szokták mondani, okos ember nem szemetel, a többieknek meg tilos. Ne haragudjatok meg, de utcán eldobni a csikket meg a parlament előtt...

2012. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok rendőr,de szólnék érte legszívesebben.Mikor cigiznek a megállóban akkor,ha zavar inkább arébbállok mert a sok b@romarcú figyelembe se veszi a szabályt,de,ha egyszer kihozzák belőlem szólok ám.

Káros a dohányzás.

2012. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

150. Köztisztasági szabálysértés


196. § (1) Aki


a) a közterületen, a közforgalom céljait szolgáló épületben, vagy közforgalmú közlekedési eszközön szemetel, ezeket beszennyezi,


b) a felügyelete alatt lévő állat által az a) pontban megjelölt helyen okozott szennyezés megszüntetéséről nem gondoskodik,


szabálysértést követ el.


(2) Aki települési szilárd vagy folyékony hulladékot a közterületen engedély nélkül lerak, elhelyez, vagy nem a kijelölt lerakóhelyen rak le vagy helyez el, szabálysértést követ el.


(3) Aki a közszolgáltató elkülönített hulladékgyűjtést szolgáló gyűjtőeszközéből hulladékot vesz el, szabálysértést követ el.


(4) Az (1) és (3) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt a közterület-felügyelő, természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett természeti területen az önkormányzati természetvédelmi őr is szabhat ki helyszíni bírságot.

2012. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!