Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ráakadtam egy nigériai csalóra...

Ráakadtam egy nigériai csalóra. Jelentsem a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Egy nemzetközi közösségi portálon keresett meg egy "amerikai hölgy", gyanúsan személytelen egyenszöveggel, és a szövegben ismerkedési szándékkal. A levél egy részletére rákerestem a Google-n, és egy másik oldalon szinte szóról-szóra, karakterről-karakterre megtaláltam ugyanezt a szöveget. Ott meg is adta a facebook-os nevét és egy nigériai néger fazon profiljára akadtam. Vissza is írtam neki a társkereső oldalon, hogy "itt van a fejed néger a facebook-on, keress másik balekot, mert tőlem egy centet sem kapsz".


Remélem, mások is résen lesznek ennyire, nem szeretném, ha bárkit lehúzna ez a szélhámos. Mindegy, a levelet, és a nigériai adatait lementettem...



2012. okt. 23. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd, ne legyél tucsokkocsog. :D
2012. okt. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem ismerné a nigériai csalást:


[link]


Hihetetlen, de magyar áldozata is van az ilyen gazembereknek:


[link]


Ti is kaptok hasonló leveleket minden nap, de 1000-ből 999 szerencsére nem veszi komolyan. Sajnos az ilyeneknek az az egy hiszékeny is elég, hogy bőven megérje...

2012. okt. 23. 01:16
 3/8 Komplikato ***** válasza:
100%

"Mindegy, a levelet, és a nigériai adatait lementettem..."

Ezt te sem hiszed el, hogy bármit tudsz az illetőről. :D

Jó párnak írtam vissza barátságos levelet, hogy jelentem őt a Nigerian Police Force-nak.

2012. okt. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
tele van a net nigériai csalókkal
2012. okt. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Gugu Gabor ***** válasza:
Jelentheted a gond az hogy x országból y álnéven stb stb magyarul ha elkezdenek is nyomozni irtó nagy munka árán lehet az egészből valami... ha egyáltalán el lehet kapni az illetőt. (gyanítom hogy nem)
2012. okt. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak ilyesmivel, meg is értem, én sem foglalkoznék a helyükben. Egyébként meg a te esetedben sem történt semmilyen bűncselekmény. Ennyi erővel cseten is fel lehetne jelenteni minden második embert, aki másnak adja ki magát, mint ami.
2012. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem fogom feljelenteni, nyugi. Szívesen megtenném, ugyanis tudom, hogy ezzel legalább egy vagy két embert megmentenék a vagyonának elvesztésétől. Ugyanakkor tudom, hogy nem foglalkoznának vele, másrészt aki annyira buta naiv, hogy egy négernek egy szavát is elhiszi, azt nem igazán tudom sajnálni.
2012. okt. 23. 23:33
 8/8 anonim ***** válasza:
egy négernek a szavát? mert ha egy fehér írja ezt a levelet,akkor annak hinni lehet?? pfff, na mindegy aki egy ilyen kamu levélnek bedől, az életképtelen.
2012. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!