Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez járhat valamilyen rendőrség...

Ez járhat valamilyen rendőrségi következménnyel?

Figyelt kérdés

Elmondom a történetet.

Az osztályfőnököm nagyon szemét, mindenkire rászáll, az iskolában utálják. Az osztályban nem is egy gyereket megütött, fejen vágta ököllel. Most engem b*sztat, azért mert asztmás vagyok, és az utóbbi időben kb 2 hetet hiányoztam a suliból, mert asztmás vagyok, és járnom kellett vizsgálatra, kontrollra stb... De már vége, 9.-én kell utoljára mennem. A lényeg hogy emiatt b*sztat az osztályfőnök. Olyat csinál, hogy amikor megyek a vizsgálat után megyek suliba, viszem az igazolást, nem fogadja el, vagy amikor el is veszi tőlem, rá 1 hétre letagadja, és azt mondja h nem adtam neki le az igazolás. MIKÖZBEN ODA ADTAM A KEZÉBE!!! Azt mondta h nem adtam le és nem fogadja el, beirja igazolatlannak! Mindig alázza a gyerekeket az osztályban, lehord mindenkit minden baromnak, gúnyolja őket, alázza. És mindenki fél tőle, nem mernek visszaszólni! De nekem már nagyon elegem van belőle!!! Ha jól beolvasok neki, és elküldöm a jó k*rva anyjába, és leköpöm, utána meg szépen kisétálok az iskolából, utána meg kiíratkozom. Ennek lehet valami következménye? (rendőrség, büntetés.. ilyenekre gondolok)


2012. okt. 25. 21:50
1 2
 1/11 Komplikato ***** válasza:
100%
Legközelebb az osztály előtt add a kezébe. Sőt. Én még aláíratnám vele, hogy átvetet! De ne úgy háborúzz vele, hogy csak te veszíthess.
2012. okt. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Ha jól beolvasok neki, és elküldöm a jó k*rva anyjába, és leköpöm,"



Ez igen:


Becsületsértés


180. § (1)454 Aki a 179. § esetén kívül mással szemben


a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.



"utána meg szépen kisétálok az iskolából, utána meg kiíratkozom. Ennek lehet valami következménye?"



Ez nem. :D

2012. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nahát... Akkor szó nélkül kell tűrni hogy aláz mindenkit, és üt.:S Mást nem tudok csinálni, nem akarok én kijönni rosszul a dologból. Szerintem az lesz hogy átmegyek másik osztályba, vagy kiíratkozom onnan.:/
2012. okt. 25. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha 18 év alattiak vagytok, akkor nem csak úgy kiiratkozol hanem a szüleidnek kell megtenni. Amúgy ha ilyen, akkor hol vannak a szülők, akik szépen összefognak és bemennek a suliba az igazgatóhoz?
2012. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nahát... Akkor szó nélkül kell tűrni hogy aláz mindenkit, és üt."


Mért kéne? Attól, hogy nem köpdöshetsz szemen és kvrva anyázhatsz le mindenkit önhatalmúlag, még nem kell mindent tűrni. Viszont ha ezeket elköveted, te sem vagy különb.

2012. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a kurv**nyázás nem becsületsértés.

kurv**nyázni és leköpni max. garázdaság, de még annak is harmatgyenge.


az, viszont, hogy elveszi az igazolást és igazolatlant ír be, az okirat hamisítás.

2012. okt. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"a kurv**nyázás nem becsületsértés.

kurv**nyázni és leköpni max. garázdaság, de még annak is harmatgyenge."


Hogy ne lenne becsületsértés. Már Anyuci szidalmazása is az, de a leköpés mindenképpen tettleges becsületsértés. Csak nem bűncselekményi, hanem szabálysértési alakzat.


180. § (1) Aki mással szemben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, szabálysértést követ el.


De a garázdaság is simán megáll.


Ha tényleg fizikailag bántalmaz, inkább jelentsétek fel néhány osztálytársaddal! + Meg kell szellőztetni valami bulvárszennylapban (Blikk, Bors) a dolgot. Simán ki lehet csinálni a jóembert...

2012. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szülői közösség feladata lenne a probléma megoldásának kezdeményezése. Semelyikőtök nem szól a szüleiteknek? Tessék elmondani, besétálni az igazgatóhoz. Gyorsan kidobhatják.
2012. okt. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, össze kell fogni és panaszt kell tenni az igazgatónál. Mi is egyszer így küldettünk el egy tanárt, mert tanítani nem tanított rendesen, pofára osztályozott, majdnem megbuktatott irodalomból, mikor világ életemben 5-ös voltam és több osztálytársamat is, ikebanát készíttetett velünk órán, nem adta le az anyagot, hasonlók. A tied meg egyszerűen elmebeteg, pszichés eset szerintem, nem tanári pályára való.
2012. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

az igazolást az ellenőrzőbe, tájékoztatóba (kinek mi van) kell beíratni az orvossal. Onnan nem tudja kiszedni :-)

Nálunk máshogy el sem fogadják.

2012. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!