Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi számít "brutális" gyilkossá...

Mi számít "brutális" gyilkosságnak?

Figyelt kérdés
Mert ahogy olvasom ezeket a gyilkosságról szóló híreket, ha valakit "simán" lelőnek arra is azt írják/mondják hogy brutálisan meggyilkolták.Azt hittem, hogy ez a "különös kegyetlenség"-nek, tehát a kínzás és hasonlók szinonimája.Akkor milyen a "sima" gyilkosság? Persze tudom, hogy nyilván ha már gyilkosságról van szó akkor az már brutálisnak számít, de mégis....
2012. nov. 3. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Kaposvári fiú meggyilkolása, az brutális gyilkosság!
2012. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az amikor különösen kegyetlen módon ölnek meg ártatlan embert. Általában mindig felkelti a közvélemény felháborodását.

Például ha egy maffiavezért egy riválisa lelő, azt nem nevezik brutális gyilkosságnak, de ha egy utcán sétáló lányt mondjuk agyonvernek azt már igen.

2012. nov. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyilkosság alapjában véve brutális tett, még akkor is, ha valami miatt megtorlás céljából folyamodnak ehhez az eszközhöz. Csak egyetlen eset szolgálhat mentségül a brutalitás vádja alól: a jogos, igazolt önvédelem akkor, ha a gyilkosságot elkövető személy élete forog veszélyben.
2012. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na igen de ha valakit agyonvernek az azért szerintem elég brutális, de ha lelövik akkor az nem. Valahogy én a fájdalomszinthez kötöm...
2012. nov. 3. 17:54
 5/5 A kérdező kommentje:
Na nem mintha sűrűn lőnének le,de az azért "szebb" halál mintha agyonvernének :S
2012. nov. 3. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!