Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közlegénnyé lefokozása után...

Közlegénnyé lefokozása után hány év, fegyházban letöltendő büntetést szabnátok ki, a hatáskörét brutálisan túllépő, kis hiján ártatlan ember halálát okozó, brutális önkényeskedő kormányőrnek?

Figyelt kérdés
Én tényleges életfogytiglanra ítélném, és a kemény fiúk közé zárnám. Hol vagyunk kérem? Amerikában?
2009. máj. 16. 00:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én életfogytiglant, ez nem kérdés, hiszen álljon meg a menet, egy jogállamban csak úgy lövöldözni valaki után, elég durva dolog. Itt még nem csak a közveszélyokozás állna meg, amit hangoztatnak, aztán majd szépen felmentik persze, hanem megkockáztatom szintén nem csak gondatlanságból elkövetett emberölési kísérlet, hanem szándékosan, hivatali hatalmával visszaélve elkövetett emberölési kísérlet. Nincs igazam. Jó, ne essünk túlzásokba, de egy 15-20 év között mindenképpen. Csak mivel nem vagyunk jogállam, figyeljétek meg, még a menekülő ürgét fogják elítélni hivatalos személy elleni erőszak miatt, a kormányőr pedig "természetesen" "nem, követett el semmit, és minden jogszerű, szabályszerű volt". Most leteszem az esküt, a bíróság majd ezt fogja kihozni, előre borítékolom. Sajnos diktatúrák jellemzője az ilyen húzások.

És akkor emlékezzünk, hány hasonló eset volt, amit eltusoltak, "megcsúszott" és úgy találta el, és stb -....

Agyrém. Ez van. Ez a gyönyörű magyarország.

2009. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem meg a helyzet világos: felszólították? igen. Megállt? nem. Igenis jogosan lőtt, sokkal több ilyen kéne, mindjárt lenne tekintélye a Rendőrségnek! Ha a nyomorult nem engedelmeskedik a hatóságnak - agyonlőni!
2009. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
AZUTÁN PEDIG TÉGED!
2009. máj. 18. 13:08
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Ejnye! Ejnye!

Mindkét hozzászólás nagyon durva volt. Jómagam személyesen ismerem a meglőtt fiatalember nővérét! Ne kerüljetek olyan lelkiállapotba!

Te, kedves törvénytisztelő(?) és jogkövető(?), kedves hozzászóló! Egyre válaszolj, persze, de ne érzelemből, csak ha ismered a hivatalos választ (Én ugyanis nem!): Milyen jogszabály rendelkezik a fegyverhasználatról? Megengedhető-e az élet kioltására irányuló cselekedet vagy csak az ártalmatlanná tétel, ami nem a belső szervek roncsolását okozza? Hol maradt itt az állj vagy lövök? Arányos volt-e a fegyver elsütésének ténye a vélt vagy valós szabálysértéssel?

És ha ilyen fakezű, miért adnak fegyvert a kezébe??

Ha nincs előzetes letartóztatásban (Valószínűleg nincs!) vajon felvette-e kapcsolatot vétlen áldozatával. Valószínűleg nem, mert a tettéből erkölcsi értékére is következtetni lehet.

Mélyen megvetem Őt. Ez kimerítette az ön bíráskodást és a szándékos emberölés kísérletét is.

Felettesei ugyan elitélik az őrmestert, de a bíróság nem fogja. Valószínűleg megússza egy két-három év próbára bocsátással. Sajnos. Mert a mundér azért véd ennyire!!!!

2009. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 12:51-es! Ezt komolyan gondoltad??

O.V

2009. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát, kedves 12:51-es

Le kellett, hogy ponzozzlak, mert a válaszod nemhogy hasznos nem volt, káros is, túl azon, hogy téves


Szerintem meg nem világos a helyzet:

- Felszólították? - Igen.

- Megállt? Nem.

Eddig mindenben egyezünk, majd az a vadállat fegyvert rántott, és egy "Rúzsa Sándor" kora óta érvényben lévő erkölcsi - ú.n. zsiványbecsület - szabályt nem tarott be.

- Figyelmeztette a célszemélyt, hogy ellenállása esetén használni fogja a fegyverét, magyarán, elhangzott az "Állj, vagy lövök!" felszólítás? - NEM

- Feltételezhető, hogy emberélet kioltása - akkor még a taxisé - volt a fegyverhasználat célja? Minden bizonnyal igen! A kormányőr magatartásából annak ellentéte kizárva!


Megkérdeztem egy szakembert: A kormányőrnek nincs jogosultsága személyazonossság igazoltatására, tehát az első hibás lépést - közepesen súlyos fegyelmi vétség, hatalommal visszaélés, az állampolgár tudatos, szándékos és rossszindulatú megévesztése, félrevezetése - a kormányőr követte el.

Az súlyos testi tértést a meglőttt férfi magánvádas eljárása alapján emberölési kisérletnek is minősíthetik, és azt - fegyveres testület tagjáról lévén szó - a polgári bíróság, a hivatalból lefolytatandó peren kívül további börtönbüntetéssel is súlythatja, így az ürge nem ússza meg nyolc évvel.

Téged pedig, kedves hozzászóló, ezért a kijelentésedért kellene agyon (agyon?)lőni!

Végezetül, ne téveszd össze a Rendőrséget a Kormányőrséggel, mindkettőnek más a feladata!

Üdv. A.M.

2009. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
A tényleges életfogytiglan nem rossz ötlet, csak ha pechünk van akár 45-50 évig is közpénzből tartjuk el.
2009. máj. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

22:30

profinak hiszed magad a tények elferdítésében ...

az mind igaz, csakhogy egy fontos aprtócska tényt ne feledjünk el, az illető MENEKÜLT ! könyörgöm, azaz no fegyverhasználat !!!

2009. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, ennyi zagyvaságot is csak parlamenti jegyzőkönyben lehet olvasni. Annyira magyartalan, mértelmetlen volt ez a "könyörgöm, azaz no fegyverhasználat !!!", hogy fogalmam sincs, mit értesz alatta.

Azt sem értem, melyik oldalra kell illeszteni azt, hogy "az illető MENEKÜLT!!!" Az maradjon meg alapvető állampolgársági és emberi jognak. Rózsa Sándornak is joga volt menekülni (Meg Rejtő E. Tibornak, Kulcsár Attilának, Farkas Péternek is meg a GLOBEX-es-eknek is, akiknek a neve nem jut eszembe.)

Mit ferdítettem el? Jegyzőkönyv szerű tényként soroltam fel az egymás után mozzanatokat. Legfeljebb a prekoncepcionálás tényében lehetne vitatkozni, de kriminálpszichológus kollegáim (jó magam nem az vagyok, csak ilyen emberek társaságában dolgozom, rajtuk keresztül pedig szakképzett, dörzsölt nyomozók a barátaim.) szakvéleménye, hogy nagyon valószínű az emberélet kioltására irányuló terv.

Az illető valószínűleg felismerte a kétes előéletű lövöldöző szándékát, és ha menekült, azért menekült.

2009. máj. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, terv helyett megfelelőbb lett volna az emberélet kioltására irányuló szándék. On line-ban nem vagyok tökéletes.
2009. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!