Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mivan, ha valakit feljelentene...

Mivan, ha valakit feljelentenek zaklatásért facebook miatt a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Tegnap egy lánnyal össze vesztem facebookon, olyanokat mondott, hogy nagyon felhúzott, és én is mondtam a magamét neki. Letiltott, és tegnap még 2 barátom írogatott neki, és az egyik küldött róla egy szerkesztett képét, amit az Ő facebookjáról szedett le, és azt szerekesztette át. Ma kaptam tőle egy üzenetet, hogy feljelentett a rendőrségen. Hogy ennyiből mennyi igaz azt nem tudom, élőben sem ismerem a csajt...
2012. nov. 11. 10:30
1 2
 1/12 J0keer válasza:
70%
NEM jelenthet fel!
2012. nov. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2012. nov. 11. 10:33
 3/12 J0keer válasza:
76%
hidd el nem....a rendőrök is kiröhögnék a lányt ha ilyesmiért felhívná őket...
2012. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 J0keer válasza:
76%
sőt ha feltesz magáról egy képet a netre akkor az már nem az ő képe és bárki hozzáférhet és azt csinálhat vele amit akar
2012. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen én is ezt gondoltam, hogy amikor regisztrált akkor elfogadta a szabályokat, azzal is, hogy válalja a felelőséget az mellett, hogy a képeit bárki leszedheti. Meg csak privát üzenetben lett elküldve neki, sehova nem lett kirakva.
2012. nov. 11. 10:43
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiscsaj valószínűleg nem is hallott még a Facebook általános szerződési feltételeiről. A regisztrációval, akkor is, ha ingyenes, egy rakás dolgot aláír a felhasználó (amik egyébként tök alapvetőek, csak egy éretlen tinédzsernek jutna eszébe megszegni őket).


A szellemi érettségből adódóan pedig (remélem) még el sem múlt 14, ekkor pedig nem lenne szabad fent lennie az oldalon.

2012. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de akkor ez ellen tudnak valamit indítani a rendőrök?
2012. nov. 11. 10:56
 8/12 anonim válasza:
ezekkel vigyázni kell ,az egyik ismerösömet egy hozzászolásért jelenteték fel
2012. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook-os képet bárki leszedheti, de ha azt átszerkesztgeti valaki az már személyi jog sértés.


Ha valakit halálos megfenyegetsz Facebook-on, az is bűncselekmény.


Ha egy ex barátnőd telefonszámát kíírod a falra, "ha egy szpásra vágysz hívd ezt a számot" szöveggel, ismételten eljárás indulhat ellened.


Börtön nem jár érte, de fizethetsz.

2012. nov. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Röhelyes. Ilyennel nem foglalkozik a rendőrség, valamint az ilyen tipusú "bizonyíték" a bíróságon tárgytalan még elég sok minden mással együtt. :)


Én ettől nem tartanék, tiltsd le és hagyd had vergődjön magában. :)

2012. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!