Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azt hallotam, hogy idén nem...

Azt hallotam, hogy idén nem számít lányoknál a magasság, (rtf) ez igaz? Ha nem, akkor mennyi a minimum?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 02:17
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
62%

Elnyerted a hülye kérdések Darwin díját.

Gratulálunk hozzá. XD

2013. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi kizáró okok.:


*Nőknél 160 cm, férfiak esetében 165 cm-nél alacsonyabb a testmagasság.

*Krónikus belgyógyászati megbetegedések (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, gyomor-nyombélfekély, asthma bronchiale, szívbillentyű anomáliák (elváltozások), szív ingerképzés és vezetés zavarai stb.); jelentős testsúlytöbblet (testtömeg index számítás alapján: a kilogrammban meghatározott testsúly, osztva a méterben kifejezett testmagasság négyzetével) 25-ig normális, 30 felett alkalmatlanságot jelent.

*Pollenallergia (szénanátha). Pikkelysömör.

*A frontális (elülső) fogak hiánya, szuvasodása (az egészségi vizsgálat előtt a pótlást, illetve a kezelést el kell végeztetni).

*Érzékszervi fogyatékosság: halláscsökkenés, hallószervek krónikus gyulladása, ezek utáni állapota.

*Látáscsökkenés - a nyers látóélesség (szemüveg, kontaktlencse nélkül) 0,3 vagy annál többnek kell lennie; ezen érték alatt alkalmatlan. A két szem között maximum 3,0 D különbség lehet. A látóélességet javító műtét elvégzése után, csak 6 hónap elteltével adható minősítés. *Színtévesztés, színvakság (Bármilyen mértéke).

*Szemtengely-ferdülés (kancsalság); ennek korrekciós műtét utáni állapota is.

*Korábbi és jelenlegi eszméletvesztéssel járó különböző betegségek. (epilepszia; alkalmi eszméletvesztés)

*Öngyilkossági kísérlet, alkohol, drog és gyógyszerfogyasztás, depressziós, szorongásos kórképek, kezelés utáni állapotok.

*Veleszületett és szerzett belgyógyászati, mozgásszervi, idegrendszeri elváltozások, megbetegedések (pl. a gerincoszlop kóros elváltozásai, láb, kéz, deformitásai; ínsérülések, térdsérülések, csonttörések utáni maradandó elváltozások; fémrögzítéssel történt csonttörések, csak a fémeltávolítás és az átépült csontszerkezet jó funkciója esetén minősíthető stb.).

Természetesen a fentieken kívül más megbetegedések, egészségi- és bőrelváltozások is vannak, amelyek alkalmatlanságot jelenthetnek.

2013. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
12:27-es, nem úgy van, hogy 160 ill. 165 cm a rendészetibe a követelmény, és a rendőrtisztire 162 és 168 cm?
2013. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, akkor ez lehet hogy régebbi adat. De nem is a számok a lényeg. A kérdés feltevője szerint idén nem számít a magasság, a válasz pedig, de igen, számít. Alapvető feltétel még ha cm ben előírt érték változik is néha.
2013. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :-)...akkor keresek vmi mást....
2013. jan. 3. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg!! Ezen ne múljon. Ha pár centivel vagy csak kisebb, és ha rossz az orvos néni szeme, lehet nem veszi észre. Egyébként RTF-re 162 és 168 cm a köv, míg szakközépbe 160 és 165.
2013. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne legyen nálam alacsonyabb. én 165 vagyok. Minimum 170 legyen.
2013. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
:D
2013. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem tudtam arról hogy magassághatárok is vannak, na mindegy, a 182 bőven jó, főleg hogy lány vagyok
2013. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!