Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Személyes adatok alapján,...

Személyes adatok alapján, hozzáfér a körzeti megbízott olyan adatbázishoz, amiben lekérdezhető egy adott illető "bűnös" múltja?

Figyelt kérdés

Régi és folyamatban levő ügek, büntetett előéletűek és bűntettesek nilvántartása.


Elég jóban vagyok a heli körzeti megbízottal és az egyik új alkalmazottam elég gyanús, nem bízok benne. Nem akarok így előállni a rendőrnek ezzel, konkrétan nem tudok bizonyítani semmit egyelőre, de szerintem meglop engem.

Nyugodtabb lennék, ha ezeket megnézné nekem valaki...



2013. jan. 23. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A te kérésedre nem teheti meg, még ha jóban is vagy vele!

Ha kiderül, mindketten büntethetők lesztek!

2013. jan. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg Neki gyanússá válik? Hog derülhet az ki, hog belenézett a nilvántartásba?
2013. jan. 23. 08:17
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál linkelni törvényt vagy rendeletet ami ezt szabálozza?
2013. jan. 23. 08:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok, mivel ezt a Rendőrség/BM belső szabályai tartalmazzák, -ami nem nyilvános!

"...nem tudok bizonyítani semmit egyelőre, de szerintem meglop engem."

Ha alapos a gyanúd, tehetsz be/feljelentést.

2013. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Igen, a rendőrségi adatbázishoz hozzáférhet a körzeti megbízott, és megtudhatja, hogy valaki volt-e már büntetve. De ezt a tudását nem oszthatja meg veled. Erről az adatvédelmi törvény rendelkezik. A te esetben viszont van egy roppant egyszerű megoldás, kérsz tőle egy erkölcsi bizonyítványt.
2013. jan. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Erkölcsit kértem tőle, nem szerepel a büntetett előéletüek nyilvántartásában. Elévülhetett neki. Nekem azt mondták sokan, hogy volt már büntetve és a bűnelkövetôk nIlvántartásába tuti szerepel. Van ellene folyamatban állítólag adócsalás miatt is valami, de az a NAV-nál folyik. Ezeket meg tudja nézni, ha akarja? Persze alapos indokkal?
2013. jan. 23. 10:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy KMB-s a NAV-nál nem sokat érdeklődhet!
2013. jan. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ZETAS ***** válasza:

[link]

Ha van ismerősöd a rendőrségen és megnézi neked az törvénytelen.

Attól függetlenül, hogy ez törvénytelen a rendőrök pl.: magánnyomozóknak illegálisan szoktak segíteni, de a rendőrség információs rendszere egy log fájlban tárol mindent pl adott rendőr kiről mit nézett meg, vagy fordítva. Adott személy adatlapját mely rendőrök, vagy bejelentkezett felhasználók nézték meg.

A lebukásveszély viszont kicsi, mivel nincs, ami automatikusan szűrné ezeket a log-fájlokat, tehát csak ha feljelentés van (ami pl. abból fakad, hogy az erkölcsije -már- tiszta valakinek, de benne van a BNY-ban és valamelyik munkaadó elszólja magát, hogy tudom, hogy bűnöző voltál, a tiszta erkölcsid ellenére is...) akkor potyogni fognak a rendőri fejek!

2013. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebben az országban még nem nagyon potyogtak rendőri fejek (pedig történt már itt nem egy, nem kettő vérlázító dolog).
2013. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ZETAS ***** válasza:

Témába vág:

[link]


Csak úgy ummukfuk nem lehet "nézelődni" a Robotzsaruban. Ezek szerint mégis van valami automata riasztórendszer a log-fájlok szűrésére és a sumákolások felgöngyölítésére.

2013. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!