Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fehívtak ma a rendőrségtől,...

Fehívtak ma a rendőrségtől, hogy a feljelentésem miatt menjek be tanuvallomást tenni. Ám én nem tettem semmilyen feljelentést. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
miért nem kérdezted meg mikor felhívtak?
2013. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Ezt azzal kellett volna tisztáznod aki felhívott!
2013. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Telefonban nem adnak felvilágosítást az ügyben a szökés illetve az elrejtőzés lehetősége miatt. Általában a rendőrség és a hatóságok levél formájában idéznek be.
2013. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%

nem sejtek jót ...

engem is próbáltak már így beugratni, hogy komplett hülyének néztek és hasonló hülyeségekkel hívogattak, de aztán meglepetésükre mindig ügyvéddel mentem, így kapufa lett nekik.

sztem nézz egy ügyvéd után, akit legalább értesíteni tudsz ha gáz van, és egyedül semmiképpen se menj be ... ezeknél sosem tudni, éppen mit akarnak rád húzni, amihez ugyan közöd nincs, de jó leszel palimadárnak.


sztem reggel azonnal hívd fel őket, hogy már bocsánat, de eszedbe jutott h te ugyan nem tettél feljelentést, tehát valami tévedésről van szó. aztán majd figyeld, a reakciót! ha nagyon bele akarnak rántani vmibe, akkor jönnek egy újabb hülyeséggel ...

2013. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem biztos hogy a rendőrségtől hívtak. Ilyenkor fel kell hívni a rendőrséget és be kell jelenteni. A telefonszám ki volt jelezve? Mert azt be kell mondani.Feljelentőnek nem kell tanúvallomást tenni ő nem tanú!
2013. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
legalább ne mondj hülyeséget, ha már nem értsz hozzá! a feljelentő bizony tanú!!!!!! jobb, ha tudod ... (akkor is ha ő a sértett és akkor is ha nem!)
2013. jan. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
De a kérdező nem tett feljelentést!
2013. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mondtam nekik telefonban, hogy semmilyen feljelentést nem tettem. Csodálkozás volt a másik oldalon, mire közölte, hogy akkor teszek egy nyilatkozatot, hogy nem tettem feljelentést, és 10 perc múlva mehetek is.


Mikor kérdeztem, kell-e nekem ügyvéd, azt felelte, hogy nem.


Azt is kérdeztem, hogy nem leszek-e én gyanúsított akármi hülyeség miatt, mire bizonytalan nemet felelt.

2013. jan. 23. 20:33
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Én nem mennék be! Ha kell akkor idézést kell, hogy küldjenek aminek írásos nyoma van!
2013. jan. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Idézésnek számít az is, ha telefonon értesítenek! Mivel sokkal egyszerűbb telefonon hívni valakit, mint írásban szarakodni, ezért ez gyakori módszer, legalábbis azon a kapitányságon, ahol én dolgozom. Ha nem vagy benne biztos, hogy valóban a rendőrség hívott, akkor hívd fel azt a kapitányságot, amire a hívó fél hivatkozott és ott kérdezz utána, hogy valóban Téged kerestek-e.


Szerintem csak az történhetett, hogy egy hasonló nevű és korú egyén tett feljelentést a rendőrségen és véletlen nem őt, hanem Téged hívtak fel. Ez esetben tényleg csak annyi a dolgod, hogy bemész, tisztázzátok az adatokat (személyit vigyél) és teszel egy nyilatkozatot, hogy nem tettél semmiféle feljelentést. Ezután kérhetsz igazolást a munkáltató/iskola felé, hogy ott voltál arra a pár percre.


Mellesleg megjegyezném, hogy aki feljelentést tesz, az is tanúnak számít és a későbbi kihallgatáskor ugyanúgy tanúvallomást fog tenni. (ez nem a kérdezőnek szólt, csupán az egyik válaszadó tévesen informálódott és úgy okoskodott...)

2013. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!