Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » S. O. S! fONTOS! Nem akarok...

S. O. S! fONTOS! Nem akarok tanuvallomást tenni többször, hogyan lehetséges ez hogy ne hívjanak be mégegyszer?

Figyelt kérdés

már voltam egyszer,holnap kell mennem másodjára, de az egész napom odavan emiatt!!!

ilyenkor mik a jogaim? mit tudok mondani?

köszönöm a segítséget!


2010. máj. 18. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit. Annyiszor hívnak be, ahányszor akarnak. Sajnos a magyar büntetőeljárás-jog még nem olyan kifinomult, hogy elejét tudná venni annak, hogy a hatóságok akár feleslegesen is b'sztassanak. De lehet, hogy van oka az újbóli behívásnak, mert új dolgok jutottak utólag a tudomásukra, és erről is meg akarnak kérdezni, vagy lehet szembesítés is más tanúkkal.
2010. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sikoltó ***** válasza:

Van rá mód: tegyél írásos vallomást, akkor utánna az elvileg elég

ha nem akarsz vallomást tenni hivatkozz arra hogy azzal közvetlen rokonodat kevernéd gyanúba és akkor megtagadhatod a tanuvallomást

DE a hamistanuzást komolan büntetik, ha bebuksz akkor többet kapsz mint a tettes

2010. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sok ezer betüs válaszok helyett egyszerüen annyit mondasz: nem kívánok vallomást tenni
2010. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! voltam bent, vallottam :D

nem kivánok vallomást tenni?? hogy hogy? :) én azt hittem köteles vagyok?!

2010. máj. 19. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!