Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírság! Befizettem,...

Helyszíni bírság! Befizettem, most kaptam levelet. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Októberben kaptam egy 10ezres helyszíni bírságot, amit ugye 30 napon belül ki kell fizetni. Még időben összekapartam rá a pénzt, mentem befizetni, de a csekk gyűrött volt, így a csekken szereplő bankszámlaszámra, közleményhez írtam amit kell, kaptam is SMS-t hogy utalás sikeres, Debreceni Rendőr Főkapitányság. Ezzel Sóhajtottam egyet, egy gond letudva. Biztonság kedvéért minden papírt eltettem. Erre ma kapok egy levelet, "Értesítés szabálysértési pénzbírság átváltoztatási ügyben"

2 hét múlva meg kell jelennem a bíróságon. Írták, hogy amennyiben befizettem, az ezt igazoló iratot vigyem el a tárgyalásra. Nem tudom mire számítsak. :S valaki lépett már hasonló sz*rba?



2013. jan. 24. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Hát már mindegy, de ha szerencsédre okosan eltettél minden iratot, sms-t is kaptál az utalásról akkor nincs mitől félned.


Kitudja hány embert húznak csőbe, akik szimplán kidobják ezeket az igazoló iratokat.

2013. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne ez "csőbe húzás"? Valószínűleg sima adminisztrációs hiba.


--


Bemutatod a befizetést igazoló papírt, és ennyi. Nem lesz gond.

2013. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a 2. írta, adminisztrációs hiba. Január 1-től felálltak a járások, minden ilyen irat átkerült oda, de lehet a befizetést igazoló bizonylatod még nem érkezett meg, kallódik valahol a hivatalok között. Semmi gond nem lesz, viszed magaddal a bíróságra a papírokat, bemutatod és ezzel vége az ügynek.
2013. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló!

Bocsánat, hogy sajnos nem tudok nagyon optimistán adminisztrációs hibára gondolni, amikor a drágalátos szolgáltatók [ itt gondolok kényelmi (internet, tv), vagy áram, víz szolgálatóra ] duplán küldik kifelé a csekkeket, vagy éppen véletlenül 12.000Ft helyett, 25.000Ft-ot számláznak ki, és a végén mindegyik az adminisztrációs hibára fogja rá.


És nem csak én élek meg ilyeneket. Bezzeg, ha el vagyunk maradva a befizetéssel pár napot, akkor már rögtön jön a felszólító levél, hogy nem tetszik nekik.


Persze lehet hiba, nem azt mondom, csak hát mindenki gondolkozzon el ezen..

2013. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos, a "kényelmi szolgáltatóknak", vagy a közüzemi szolgáltatóknak pont semmi köze a közigazgatáshoz. De ha a te lelkednek jót tesz mindenben a "nagy gonosz üzleti érdekeket" keresni, akkor egészségedre!
2013. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem igazatok lesz, és nem lesz semmi további problem a dologból, már kértem a banktól számlakivonatot, az utalásról meg van a csekk, meg van a visszaigazoló sms. Ha így sem tudom bizonyítani, akkor sehogy :)
2013. jan. 28. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!