Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jó egyáltalán nekünk (magyarok...

Jó egyáltalán nekünk (magyaroknak), hogy van rendőrség?

Figyelt kérdés

A magunk, és közeli ismerőseink példájából kiindulva az az érezhető, szemmel látható tapasztalat, hogy nekünk eddig még csak ártottak a rendőrök és semmi hasznunk nem volt belőlük. Mondok egy pár példát


Többször is kiraboltak, átvertek, sikkasztottak, kerékpárt, pénzt, ékszert, telefont loptak tőlünk, egyszer betörtek a házunkba (romák..) autónkat megrongálták.. Összességében több százezres kár és lelki trauma áldozatai voltunk, minden esetben tettünk feljelentést, úgy ahogy azt kell és időben, és ezeknek a történéseknek a megelőzése érdekében is minden tőlünk telhetőt megtettünk, de semmi eredmény... Jobban tettük volna, ha inkább nem is teszünk soha semmi feljelentést vagy várjuk a rendőrség segítségét mert ez is csak plusz pénz és időnkbe került és mindhiába...


Amit viszont tett értünk a rendőrség: közlekedési büntetések, bírságok, eljárások olyan dolgokért mint véletlen de enyhe sebességtúllépés, olyan is volt, hogy nem létező sebességkorlátozás miatt büntetnek meg.. egyszer átmentem kerékpárral a zebrán és nem toltam a rendőrök azonnal utánam eredtek kocsival és a bírságban még az is szerepelt, hogy a piroson mentem át miközben tisztán emlékszem, hogy nem így volt.. és sok ismerősöm panaszkodik ilyen dolgok miatt...


úgy érzem, hogy a rendőrség inkább pénzbehajtó intézet és nem "szolgálnak és védenek" egyáltalán szükség van rájuk? lehet, hogy csak én látom így, de az én szemszögemből nézve a tapasztalataimmal és az ismerőseink tapasztalataival alátámasztva csak azt tudom mondani, hogy feleslegesek, semmirekellőek, és csak a bajt okozzák és nem töltik be azt a szerepet ami elvárható lenne tőlük.



2012. okt. 28. 20:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom megérteni és elfogadni, hogy félnünk kell a rendőröktől ahelyett, hogy számíthatnánk rájuk, hogy védenének minket..
2012. okt. 28. 20:47
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Ugye ezt Te sem gondolod komolyan?

Az tény,hogy egy fillért sem ér a magyar rendőrség...de tudod,ha nem lennének az apró sebességtúllépésrét azonnal megjelenő rendőrök akkor legközelebb még gyorsabban mennél még gyorsabban míg végül egyszer csak meghalsz egy karambolban...lehet már nem élne a fél családod mert mindannyian meghaltak volna egy részeg ámokfutó miatt autóbalesetben.

A rendőrségnek már nincs akkora visszatartó ereje mint anno, mikor még a cigány is összefosta magát ha rendőrt látott, de azt azért nem mondhatjuk,hogy nincs hasznuk...ha a szomszéd ellopj a tyúkot átmész és agyonlövöd mert ellopta?Nem mert félsz a rendőrségtől,félsz a börtöntől.(más kérdés a lelkiismeret)

Ha pedig rendőrök nem lennének lenne más helyettük, csak a név változna.Ez olyan,hogy minek vannak politikusok?Semmirekellő az összes, de vezetők nélkül nincs semmilyen ország/állam még a legegyszerűbb néger törzsben is van egy törzsfőnk.

A rendőrökre szükség van és azért mert a híradó nem mondja el,hogy elfogták a tolvajt aki 600 embert rabolt ki attól még elfognak ilyen embereket, csak pár óra és engedhetik is szabadon mert ez a törvény.

2012. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem tökèletes. A törvènyeken viszont mòdosìtani kellene.
2012. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
amit leírtál én írhattam volna, de mégis azt mondom ez olyan szükséges rossz. Egyszer nekem a kocsma elől ellopták a biciklimet, a rendőrök meg is fogták a tolvajt (feltételes szabad lábon volt) de aztán az ő hülyeségük miatt megvádoltak, hogy ez a bicikli lopott, nekem kellett volna bizonygatni, hogy nem, végül vissza kaptam ,mert már elévült ellene a körözés vagy mi. NA mind1 csak azt akartam mondani, hogy szükséges rossz, csak gondold el mit müvelnének itt a cigányok
2012. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem értem az általánosítás alapját.. Ittas vezetés? SOHA az életemben még elő sem fordult, hogy ittasan autóba üljek, én ezt olyan komolyan veszem, hogy egyszer beleittam egy ismerős sörébe.. 2%-os alkoholtartalma volt és csak 1 korty volt mert megkóstoltam, biztos, hogy ha megfújtam volna egy szondát nem mutatott volna semmit sem. és TAXIT hívtam! Eszembe sem jutott volna, hogy így autóba üljek, mint vezető. És én betartom a sebességkorlátozást is ezt a feltételezésedet sem értem. Sokszor még a megengedett sebességgel sem megyek, mert úgy ítélem, hogy nem biztonságos (csúszós út, rossz látási viszonyok..)


És igen, halál komolyan gondolom mert a rendőrség nem azzal foglalkozik amivel kéne, annyi tolvaj meg bűnöző él szabadlábon.. tudok is pár olyanról.. ha feljelentést tesz ellenük valaki csak ők járnak rosszul... olyan könnyű lenne őket megcsípni, de ezt ezek a bűnözök is jól tudják, hogy nem foglalkozik velük a rendőrség és ezzel vissza is élnek.. Nem értem, hogy miért is hívjuk őket a rend őreinek, kimegyek az utcára csak a bűnözést látom mindenhol a rendőrök ilyenkor meg sehol, bezzeg ha valakinek nincs csengő a bicaján (mert azt is lelopták hála a munkájukat nem végző rendőröknek) meg nem tolja hanem átmegy azonnal utánamennek (kocsival, szirénázva), ráfogják, hogy még a piroson is átment és 15 ezer forintos bírságot szabnak ki.


Mellesleg sebességbetartást rengeteg hatékony módon el lehet érni.. fixen telepített traffipaxok (OLYAN HELYEKEN AMI VESZÉLYES ÉS TÉNYLEG SZÜKSÉGES és nem olyan helyeken ahol még autópályás sebességgel is lehetne menni csak "hopp, véletlenül" elfelejtették a drága rendőrök, hogy az út munkálatok miatt kitett 30-as tábla már nincs ott. "hihiii")


Ezek után mondd nekem azt, hogy alaptalanul beszélek...

2012. okt. 28. 21:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled, de szerintem a törvények pocsékak. Túl magasak a közlekedési bírságok, de ha egy roma ellopja a biciklimet akkor legrosszabb esetben kap egy 20 000 forintos pénzbírságot.
2012. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sok olyan esetről is hallottam, hogy valakit összevertek, kiraboltak, megfenyegettek, hogy megölik stb.. hívta a rendőröket és mondták, hogy jelenleg nincs egy szabad emberük sem... hát persze, ha nem 4-en ülnének egy traffipaxos rendőrautóban ami mellesleg szabályellenesen áll, akkor lenne rá ember...
2012. okt. 28. 21:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

/"Nem értem az általánosítás alapját.. Ittas vezetés? SOHA az életemben még elő sem fordult, hogy ittasan autóba üljek, én ezt olyan komolyan veszem, hogy egyszer beleittam egy ismerős sörébe.. 2%-os alkoholtartalma volt és csak 1 korty volt mert megkóstoltam, biztos, hogy ha megfújtam volna egy szondát nem mutatott volna semmit sem. és TAXIT hívtam! Eszembe sem jutott volna, hogy így autóba üljek, mint vezető. És én betartom a sebességkorlátozást is ezt a feltételezésedet sem értem. Sokszor még a megengedett sebességgel sem megyek, mert úgy ítélem, hogy nem biztonságos (csúszós út, rossz látási viszonyok..) "/


Ez vagy Te.Egyetlen egy ember.Viszont nem csak te közlekedsz az utakon és sajnos van aki nem így gondolja.Éppen ma volt, hogy halálra gázolta a barátit az ittas sofőr, és ketten meg is haltak.Képzeld el ha nem lennének rendőrök, ez mindennapos lenne, csak nem 1-2 ember halna meg egy balesetben hanem legalább 10 ember halna meg 5 különböző balesetben csak az ittasság miatt.

Azt értsd meg,hogy lehet,hogy te normális vagy,de ha más nem normális akkor mit sem ér...


/"És igen, halál komolyan gondolom mert a rendőrség nem azzal foglalkozik amivel kéne, annyi tolvaj meg bűnöző él szabadlábon.. tudok is pár olyanról.. ha feljelentést tesz ellenük valaki csak ők járnak rosszul... olyan könnyű lenne őket megcsípni, de ezt ezek a bűnözök is jól tudják, hogy nem foglalkozik velük a rendőrség és ezzel vissza is élnek.. Nem értem, hogy miért is hívjuk őket a rend őreinek, kimegyek az utcára csak a bűnözést látom mindenhol a rendőrök ilyenkor meg sehol, bezzeg ha valakinek nincs csengő a bicaján (mert azt is lelopták hála a munkájukat nem végző rendőröknek) meg nem tolja hanem átmegy azonnal utánamennek (kocsival, szirénázva), ráfogják, hogy még a piroson is átment és 15 ezer forintos bírságot szabnak ki."


Ismered azt a viccet,mikor a rendőr megállít egy autóst gyorshajtásért?Elmesélem.


-Három autó száguld 200-al az autópályán, mikor az egyiket leinti a rendőr.

-A sofőr felháborodva kérdi a rendőrt,hogy mi az,hogy csak őt állítja meg, a többiek is 200al mentek..

Mire a rendőr:

-Mondja csak,szokott maga horgászni?

-Igen szoktam -feleli a sofőr.

-És olyankor kifogja az összes halat a tóból?


A rendőr sem lehet ott mindenhol.A bűnözők többen vannak mint a rendőrök, és sajnos ilyen világban élünk.Vannak jó és hanyag rendőrök is egyaránt, de képzeld el milyen lehet egy rendőrnek...megkap egy ügyet és kitartó munkája árán elfogja a biciklitolvajt, visszaadja a kerékpárt a tulajdonosnak majd 2 nap múlva szembejön vele az utcán a tolvaj mert szabadon engedték.Ennyit ért az egész munkája, és egy idő után én is azt mondanám,hogy leszarom az egészet ha ennyit ér a munkám, plusz még az emberek is utálják néhány a hatalmával visszaélő kollégája miatt meg a törvények miatt.


Olyan hely pedig nincs,hogy veszélytelen...a nyíl egyenes úton is bármi történhet, durr defekt, elveszted az uralmat az autó felett, eléd ugrik egy állat, és 200-as sebességnél meghalsz de ha 30-al mentél volna túléled egy karcolás nélkül.

Én elhiszem,hogy nem tetszik az ami van ,hidd el nekem sem, én minimum 1 évre zárnám be azt aki egy telefont ellop, de nem én döntöm el...ha én lennék a góré a börtönben sem lenne olyan jó világ, de én is csak egy kisember vagyok.

2012. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó. Mért lenne jó? A rendőrség egyáltalán nem azt a közfeladatot látja el az állampolgárok védelmében amire eredetileg létrehozták, hanem kizárólag pénzbegyűjtő szerepet tölt be. Akinek ez jó az még önmagának is ellensége.
2012. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Komplikato ***** válasza:
23%

Alapból 2-es véleménnyel értenék egyet, de lásd 9-es.

Elég gáz, hogy a rendőrség renoméjának helyreállítása helyett leépítenek, a maradék embereket meg ilyesmire osztják be. És igen, aki szabályszegő fizessen, de senkinek sem fura, hogy meg van adva mennyit kell beszedniük havonta???

A hetedik kerületben ismerek egy "majomcsapdát", egy helyen van fehér és sárga felfestés is a parkoló autóknak. Mit ad Isten a sárga pont egy kocsival rövidebb!

És mit ad isten a sárga felfestés végénél lévő közlekedési táblát valakik ellopta. naná, hogy naponta 3 kocsit odabilincselnek ... És rengeteg történetet hallani ilyen csapdákról.

A nem vicces az, hogy egyre több esetről hallani, amikor konkrétan valaki bebizonyítja, hogy nem ő volt a sáros és közlik vele, hogy "jéé ténlyge, d ebefizetett büntetést nem adunk vissza, mert könyvelve van és pont."

2012. okt. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!