Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehetek valahogy rendőr...

Lehetek valahogy rendőr közgazdász diplomával?

Figyelt kérdés

2. éves vagyok egy közgazdaságtudományi egyetemen és biztos, hogy be fogom fejezni. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges lenne számomra ezután valahol elhelyezkedni a rendőrség keretein belül?

Tudom hogy elég szokatlan a kérdés, mondjuk, hogy az egyetem alatt a magánéletemre hatással volt valami amióta igazi, értékes, "kézzel fogható" munkát akarok.

Van olyan csoporttársam egyetemen aki a BRFK-n dolgozik és azt mondja, hogy ez a diploma csak segíteni fog neki a rendőrségen is.


köszönöm előre is.


2013. jan. 26. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
NEM ! Túlképzett vagy, úgy hajtanak el, mint az ihaj.
2013. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Gugu Gabor ***** válasza:
89%
Rendőr mint rendőr aki járőrözik vagy csak a rendőrségnél szeretnél dolgozni?
2013. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ma 22:04


Te aztán hülye vagy.

2013. jan. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A bátyám is így lett, és most nyomozóként dolgozik gazdasági területen.

De ő először szerezte meg a diplomát, majd ment rendőrnek tanulni. /Tehát a kettő egyben van/


Simán diplomával nem hiszem hogy bekerülsz, mert tényleg nagy a tolakodás, és erős hátszelek kellenek a bejutáshoz, vagy valami nagyon nagyot kel produkálnod a szakmádban.



A rendőrségen azért mennek sokan diplomázni, mivel így minimum tiszthelyettesnek lépnek elő, ami több pénzt add.... persze biztos van aki nem csak a pénzért megy, de ez az általános.

2013. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szokratesz ***** válasza:
60%
Na utolsó komment Te aztán képbe vagy a rendőrség felépítésével. Tiszthelyettes többet kap??? kitől? A takarítónőtől?
2013. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lényegtelen, hogy milyen rangban, de többet kapnak, és ez a lényeg, ugyanígy a nyelvvizsgával rendelkező is többet kap.


Trollkodj máshol, és próbálj meg a kérdésre válaszolni, nem kiforgatni más véleményét. (persze ehhez rendelkezned kellene véleménnyel is, ami valamiféle intelligenciát sejtetne... ezt eddig nem mutattad meg)

2013. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Igen, valami ilyesmire gondoltam, mint nyomozó gazdasági területen.

A bátyád miután lerakta diplomáját hova ment?

2013. jan. 27. 12:20
 8/14 szokratesz ***** válasza:

Tudod azért bátorkodtam csak belekotty,mert magam is 20 évig voltam rendőr. Ennyi az alapja. A kérdésre meg nem igazán lehet jól válaszolni mert jelenleg a rendőrség már ott tart, hogy az érettségi sem előírás a felvételhez. Ha valaki pedig a kérdező által megjelölt diplomával rendelkezik, akkor az csak a helyi viszonyok (Meg némi hátszél) döntik el, hogy felveszik vagy sem. De ha fel is veszik elsőkörben max zászlósi rendfokozati kategóriába. Aztán ha elvégez egy átképzőt vagy rendőrtiszti fősulit akkor lehet róla szó, hogy tiszt legyen belőle. De ez még akkor sem garncia. S pillanatnyilag nagyobb a lemorzsolódás mint a felvétel. Mert azért a civil szférából felszerlő fiatalok többsége hamar rájön, hogy ez nem a sztárszki és háccs, itt ha teszel valamit (vagy nem) akkor azt le is kell írni. Sőt ha jól bele gondolunk akkor a nyomozati munka nagy része inkább papír mint terep. S akor még nem beszéltünk a felesleges ésok nélküli basztatásokról.


Szóval szerintem ha Te még láthatóan szépen is írtál azért még inkább Te trollkodtál,mert olyanról alkottál véleményt amiről nem volt.

2013. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

BŰNÜGYI IGAZGATÁSI ALAPSZAK-gazdaságvédelmi nyomozó nappalin (de volt valami vacillálás a pénzügyin is, mert arra is mehetett volna)



[link]


[link]


[link]

2013. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szokratesz okés, csak a helyesírásból ítél az ember, és a százalékból, ami igen alacsony, ez a két paraméter gyakran a trollok alapvonása, de akkor itt ebben az esetben tévedtem, amiért elnézést.


Az, hogy nem jó szakma..... nézd még mindig biztos hely, friss közgáz diplomával sem arany elhelyezkedni, szerintem ezt a kérdező is érzi, ezért keresi a még mindig biztonságos rendőr- nyomozói szakmát, persze ott is vannak, és lesznek gondok, de ez mindenhol van, a civil szférában is problémák armadája fogadja az embert, pláne a pályakezdőket, akik tapasztalat híján vannak.

2013. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!