Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Járőrnek jelentkezni miként...

Járőrnek jelentkezni miként lehet? Kötelező olyan szakközép iskolába járni, vagy sima érettségi (esetleg más szakma) után is el lehet menni főiskolára?

Figyelt kérdés

Hány éves korig lehet jelentkezni és egyáltalán milyen iskolák vannak erre a célra? Gondolom, hogy a nemzeti közszolgálati egyetemre kell jelentkezni. Szakonként változó az korhatár és ha igen, melyiknél mennyi?

Ha valaki csak egy linket küld, ahol ezeket el tudnám olvasni, nagy segítség lenne! Csak értelmes válaszokat szeretnék! Előre is köszönöm!



2013. jan. 31. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A NKE Rendészettudományi Karán (volt Rendőrtiszti Főiskola) tisztképzés folyik, érettségi után lehet oda jelentkezni.


Másik megoldás a rendészeti szakközépiskolák valamelyike, ahol tiszthelyettesként végzel és járőrködhetsz. Persze utána is tanulhatsz a NKE RK-n, de csak munka mellett, ami azért nem olyan egyszerű, illetve azt hiszem a parancsnokaid részéről is kell valamiféle engedély vagy hozzájárulás.


Summa summarum, jelentkezz a NKE-re. Szerintem.


Linkek:


[link]

[link]

2013. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És a korhatár? Mert van olyan amelyiknél pl. csak 25 éves korig lehet jelentkezni, nem?
2013. jan. 31. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egységes a korhatár, mikor végeztem talán 32év volt.
2013. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 31. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Az NKE-n egységes a korhatár, a polgári jelentkezőknek minden szakra 25 év.
2013. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. febr. 1. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!