Felvesznek egyetemre?

Figyelt kérdés

Hátrányos helyzetű vagyok, és az egyik nevelőszülőmnek nincs meg a 8. általános iskolája ! Diszgráfiás vagyok (szépírás) elméletileg 20 pont jár a hátrányos helyzet miatt, 20 a 8 általános miatt, és 40 a diszgráfia miatt !

11.es vagyok most, de sajnos nem túl jók a jegyeim, mert valahogy nem tudtam idáig komolyan venni ! :S VAn esélyem bekerülni még egyetemre, ha most körülbelül 2,8- 3.3 vagyok mindenből ? Ha jól tudom az évvége számít, és a következő félév ! ha mondjuk magyarból 4-es lennék (irodalom,nyelvtan) Matekból (4-es vagy 3-as) Németből (3-as) a maradék tantárgyból pedig 3-as 4-es ! Akkor lenne esélyem ?! Tegyük fel az érettségim jól sikerül ! Mert igazából kitűnő is lehetnék szerintem, de tegyük fel ilyesni jegyeim lesznek, akkor felvesznek? !



2012. dec. 15. 20:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
86%

"elméletileg 20 pont jár a hátrányos helyzet miatt, 20 a 8 általános miatt, és 40 a diszgráfia miatt ! "


Ezért tart a felsőoktatás ott ahol.

A bejutáshoz szükséges pontok 1/3-át már úgy megszerezted, hogy fogyatékos vagy. Szuper.


Remélem 2,8-as átlagokkal nemhogy egyetemre de még babot kapálni sem vesznek fel :(

2012. dec. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
147 az IQ-m, és tájékozott, és inteligens vagyok, és voltam országos karatebajnok is ! Tehát nem kell lenézni a másikat ! Azt terveztem, hogy elkezdek tanulni normálisan, de ha nem válaszolnak a kérdésre, akkor nehéz lesz... Kedvelem az ilyen rosszindulatú "embereket" mint te ! Üdv !
2012. dec. 15. 20:35
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

147-es IQ-val lehet nem 2,8-as átlagokat kellene produkálni...

Kisbarátom, ez nem rosszindulat, tapasztalat. Én már kitapostam azt az utat amire te csak vágyakozol jelenleg... Ha egyszer bekerülsz mindneki nagyívben le fogja sz.arni az állítólagos 147-es IQ-dat és a karatemesteri fokozataidat, 2,8-as átlaggal 1-2 félév után úgy kibaxnak mint macskát szarni.

Csak gondoltam szólok időben.

2012. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
De felvesznek ? Igen tisztában vagyok vele, hogy nem ilyen jegyeimnek kellene lenniük, de lusta voltam idáig, és semmi nem jött össze, eléggé depressziós is voltam, semmihez nem volt erőm... Most gondoltam összeszedem magam, és megkérdezem, hogyha a fent írt jegyeket produkálnám, felvennének-e, de még érdemleges választ nem kaptam, csak rosszindulatú válaszokat ! Bár mit is várhatnék a mai emberektől..
2012. dec. 15. 20:41
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Az állítólagos 147-es IQ-ddal már eltalálhattál volna a felvi weboldalára, ahol van pontszámító kalkulátor. Ott eljátszhatsz vele, és kiszámítja a várható jegyeid alapján a pontodat.


De ne fáraszd magad, 2-es 3-as jegyekkel tényleg csak babot kapálni kellesz egyetemre aligha. Ahhoz azért illene a 4-es 4 feletti átlagokat hozni.

2012. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
És ha olyan jegyeim lesznek, amiket leírtam ?
2012. dec. 15. 20:50
 7/30 anonim ***** válasza:

Aligha.


Írtam:


" Ahhoz azért illene a 4-es 4 feletti átlagokat hozni."

2012. dec. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

állítólagos 147 IQ-dal rájöhettél volna, h nem vagyunk jósok. nem tudhatjuk h 2014-ben milyen ponthatárok lesznek. (az se mind1 milyen szakra akarsz menni...).


másrészről: 11. évvége, 12. évvége + érettségi eredmények számítanak. (ha nem a duplázásos pontszámítást nézzük, de igen, akkor az adott szakon meghatározott 2 tantárgy érettségi eredménye). valamint 5 tantárgyból 3-ra mondod azt h "3-as v 4-es". mert nem mind1.

2012. dec. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy a tapasztalataitok alapján, és egy közepes paraszti inteligenciával képesek vagytok megsaccolni, hogy igen felvesznek talán a fent írt jegyekkel ! Vagy nem, ehhez még több kellene ! Olyan nagy elvárás? Nem nehéz megmondani egy becslést, én is megtudok bármit becsülni, amiben van tapasztalatom...
2012. dec. 15. 21:10
 10/30 anonim ***** válasza:
Ilyen jegyekkel államilag támogatottra nem fognak felvenni, ha mégis akkor kiperegsz! Nem írtad milyen szakra mennél. A jeles tanulók közül sem mindenki bírja az egyetemi hajtást, buktak már ki olyanok is akik nyelvvizsgával, 5.0 átlaggal jöttek tanulni. Szóval a 3-4es középiskolai eredményeddel te csak kínlódni fogsz, amikor egyetemen vizsgaidőszakban 1 hét alatt kell benyalnod 70 tételt, vagy egy könyvet, vagy éjszakákon át számolni, vagy bármi... És nem csak egy vizsga van...
2012. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!