Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért büntetnek keményen...

Miért büntetnek keményen egyetlen füves cigaretta elszívása miatt is?

Figyelt kérdés
Azzal mit ártok a társadalomnak, ha csak saját magam fogyasztom?

2013. febr. 6. 16:03
1 2
 1/15 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

Azért büntetnek, mert ez a törvény.

Tökmindegy, hogy ártasz-e vagy nem, ha egyszer a törvény az, hogy tilos, akkor tudomásul kell venni, hogy tilos.

Ha nem tetszik, javasold a képviselődnek, hogy lobbizzon a legalizálásért.

De amíg ez a törvény, addig az mindenkire vonatkozik.

2013. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Mert idióták a politikusok, semmi fogalmuk nincs a mai világról. A szakértőkre nem hallgatnak, semmibe veszik őket, csak erkölcsök és elvek alapján döntenek, nulla racionalitás.


Ezért szüntették meg a tűcsereprogramot, és ezért nem ér semmit az iskolai szexuális felvilágosító óra sem, mert későn is van, meg csak ledarálják, h milyen betegségeket lehet elkapni, és kész.

2013. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Mert egy füves cigivel sokszor csak kezdődik a komolyabb narkózás. Ugye hallottad a hírekben amikor a drogos állat megölte az anyját mert nem volt cuccra pénze (ha jól tudom)?
2013. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
95%

Közvetlenül nem ártasz.

De, közvetetten azért kihatással vagy a környezetedre is.


Én nem vagyok ezek ellen különösebben, de volt pár ismerősöm, akik nem egyetlen cigit szívtak el, hanem napi szinten többet, olyannyira, hogy a reggeli kávé mellé, ebéd utáni sziesztához is ezt tolták. Hát, nem tartom velük a kapcsolatot, mert egy idő után képtelen voltam velük egy értelmes beszélgetést legonyolítani.

Persze, az általam említett eset egy szélsőség.

Az is f@szság, hogy a fű kapu a keménydrogok felé.

De, akárhány sebből is vérzik országunk törvényrendszere, nyilván nem ok nélkül illegális.


/Aztán, majd szépen hozzák ellenpéldának az alkoholt és a dohány-árukat, káros anyag tartalommal és hasonlók.Amiről mindenki tudja, hogy nem kevésbé káros egyik sem./

2013. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert a magyar emberek többsége tudatlan a marihuánával szemben. Nem hallgatnak a józan-észre ennek két oka van az hogy főleg csak részinformációkkal rendelkeznek eme növényről, vagy hogy egyszerűen dezinformálták őket. Véleményem szerint azt hogy magáncélra történő felhasználását is büntetik az egyszerűen nevetséges.
2013. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

16:24


Valszeg jól tudod, csak nem ismered a részleteket. A legkeményebb beszmókolt stoner sem öli meg az anyját pár gramm fűért. Ahhoz hogy ilyet csináljon valaki, alapból kettyósnak kell lenni, vagy pedig valamilyen tudatmódosító, veszélyes kényszerképzeteket okozó cuccot kell fogyasztani.


És a fű nem ilyen. Nem kábszer, hanem drog. Akárcsak az alkohol. A kettő közül az egyik illegális, a másik miatt meg több ezer halálos autóbaleset történik az országban. Nem fura ez egy kicsit?


Sokan mondják, h könnyűdrog a fű, nekik sincs teljesen igazuk. Ahogy az előző válaszoló is írta, sűrű használata paranoiát okozhat. Emlékszem amikor komolyabban benne voltam a dologban, minden 2. hétvégén szívogattunk. Amíg végetért youtube-on egy videóklip, addig egy teljes világra kiterjedő összeesküvés-elméletet gyártottam a klip alapján. Vicces volt, rá 1 órára elmúlt a hatás, és magamon röhögtem, h mekkora állat vagyok.


De egyébként nem hányod össze tőle plafontól padlóig a fürdőszobát, nem hugyozod, sz.rod össze magad, nem ordítozol az utcán hajnalban, nem dobálod a sörösüvegeket.

2013. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Mert a törvényeket szellemi fogyatékosok alkotják.
2013. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

"Ugye hallottad a hírekben amikor a drogos állat megölte az anyját mert nem volt cuccra pénze (ha jól tudom)?"


Ez a történet tényleg hihető. xD

2013. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem büntetnek keményen,hiszen még tudsz írni!
2013. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell szívnod, pusztán a birtoklása miatt is megbüntetnek.
2013. febr. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!