Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért védik az...

A rendőrök miért védik az embereket, ha azok mindig szidják őket és jog is olyan, hogy a rosszakat védi?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Azért védik, mert ez a dolguk. Ezért kapják a fizetésüket. A jog nem a rosszakat védi, hanem nem védi eléggé a jókat. Az egyik (felszínes) ok az, hogy a jogot rosszak írják.
2013. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Vadkan01 ***** válasza:
0%
Vannak emberek akik még akkor is jót akarnak csinálni, ha kövekkel dobálják őket, egyes emberek őket bolondoknak nevezik, de inkább hősöknek, mert önzetlenül teszik amit tesznek. Aki mindig csak azt nézi, hogy mit kaphat, az ezt nem értheti.
2013. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
53%

Ez a hivatásuk... És nem mindenki szidja őket, csupán nekik van nagyobb hangjuk.

Amúgy meg ha téged lehülyéznek abbahagyod az iskolát?

Vagy megszűnsz élni, mert azt mondják, hogy gyökér vagy?

2013. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A rendes ember nem szídja a rendőrt,sőt szeretné ha több lenne belőlük.
2013. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez a hivatástudat. Én speciel nagyon tisztelem őket, el sem tudom képzelni, mennyire nehéz lehet így bemenni dolgozni minden egyes nap. Ha nem hinnének, bíznának abban, hogy van értelme rendőrnek állni, akkor nem választanák ezt a hivatást. Azokat meg inkább nem minősítem, akik szidják őket.
2013. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sni ***** válasza:
Azért csináljuk, mert ezt a hivatást választottuk, és lehet, hogy találkozok az utcán 100 gyökérrel, de ha találkozok csak 1-2 normálissal (mert volt ilyen) akkor már megérte dolgozni! Kaptam már pár köszönőlevelet, olyat is csináltam munka közben ami nem is lett volna kötelességem, de megérte! bár a szolgálati dzsekimet cserélni kellett, mert véres lett, de az öreg nem fagyott meg az aszfalton, akit elütöttek, mert alátettük...:)
2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Már miért védené a jog a rosszakat? Tudtommal aki rossz, azt törvény alapján zárják börtönbe.


És azzal, hogy ezt egy részletesen szabályozott eljárásban teszik, azzal éppen a jókat védi a jog, hogy tévedésből ne higgye róluk mindenki, hogy rosszak.


Ha meg nem védenék a rendőrök az embereket, gondolom, megszűnnének rendőrnek lenni, ilyen rendőrséget minek fenntartani.

2013. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sni ***** válasza:
egyetértek veled, a munkánk lényege, hogy segítsünk! Az ítélkezés a bíróság dolga, a végrehajtás a bv.-é! Hogy az intézkedés során ki hogy viselkedik, mellékes, az nem engem minősít!
2013. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 ZETAS ***** válasza:

Kérdező, erre a megvédés dologra mondj már konkrét példát!

Felvonulók védelmére gondolsz?

2013. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sni ***** válasza:
szerintem a kérdés inkább általános, nem kifejezetten a felvonulókra céloz, és hidd el, mivel itt mindenki ért a rendőri munkához, nem is ők szidják legjobban! Legtöbbször azért, ha intézkednek valakivel! Ha jogos, akkor miért nincs jobb dolguk (meg sem fordul a fejükben, hogy betartsák a szabályokat, mást egyszerűbb hibáztatni), ha nem, akkor egyértelmű, de arra megvan a megfelelő testület a panaszra!
2013. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!