Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr milyen jogszabály...

A rendőr milyen jogszabály alapján szállít le a vonatról vagy bármely más tömegközlekedési eszközről?

Figyelt kérdés
Ha nincs jegyem és megbüntet a kaller és elfogadom ( vagy nem) és ha rendőrt hív miért kell leszállnom? Ha nem kiabálok és nem csinálom a cirkuszt. Azt értem, hogy a vállalati szabályzatban ez van, de ez a rendőrre nem vonatkozik. Van erre valami törvény? Ha nem szállok le mit kapok?

2013. febr. 18. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tömegközlekedési eszközön,menetjeggyel szerzel tartózkodási-utazási jogot.Ennek hiányában nincs jogod rajta-benne lenni,utazni.
2013. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt idáig értem. De ha nem szállok le mit kapok? Ez nem bűncselekmény. Olyan szabálysértés, hogy "jegynélküli utazás" nincs. Ez valami polgári peres baromság lenne nem? Amihez nem sok köze van a rendőrségnek. Max. karhatalom vagy külön parancs alapján dobhatna le?
2013. febr. 18. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

"Olyan szabálysértés, hogy "jegynélküli utazás" nincs."


Olyan viszont van, hogy magántulajdon. És mivel hiába állami vállalat pl a MÁV, a tulajdonosa nem te vagy. És ha illetéktelenül tartózkodsz az ő magántulajdoná(ba)n, akkor a rendőr kirakhat onnan. Bár néha úgy érzem az ilyen "okosba megoldós kis hülyegyerekeknek" inkább a fejlövés járna, mint a leszállítás.

2013. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt idáig értem. De ha nem szállok le mit kapok? Ez nem bűncselekmény"


1. szabálysértés;

2. a kalauz közfeladatot ellátó személy, az utazási szabályzat szerint leszállíthat;

3. rendőri segítséget kér, a rendőr a közfeladatot ellátó személy intézkedését segíti a Rendőrségi törvény alapján;

2013. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

A félreértéseket elkerülve nem jegynélküli utazó vagyok, akit fejbe kellene lőni!!! Más miatt kérdeztem ezt. Úgy gondoltam ez egy olyan oldal, ahol értelmes választ kapok.

Tisztában vagyok a MÁV BKV stb szabályzati hülyeségeivel. Le kell tenni az utast és kész! DE EZ KIKÉNYSZERÍTHETŐ? Ha nem szállok le a rendőr bevisz? Ha bevisz mit ír a LAPRA - már így kérdezem-??? Vagy mi fog állni a csekken??

2013. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szállsz le önmagadtól, vagy a kalauz utasítására, akkor hívják a rendőrt, ha az ő utasítására se vagy hajlandó leszállni, akkor már szembe mész a rendőri intézkedéssel, megtagadod azt, ezért amikor bevisz, nem csak a jegy hiányt róják fel neked.
2013. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, h akkor nem csak a kaller fog csekket adni, hanem a rendőr is leszámlázza, h ki kellett mennie, ami nem 11 ezer lesz, hanem vagy 40.
2013. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy meg jah az ilyen idiótákat én is bírom, h azt hiszi, h majd ő a nagy jogász túljár itt mindenki eszén, közben meg áhhoz hülye, h alap dolgokat átlásson.
2013. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Lényeg, hogy a jegykezelés, vásárlás, utazással kapcsolatos szabályok megszegéséhez semmi köze a rendőrségnek! Korábban végképp nem volt. 2006-os "hülyék" után hoztak a szabs tv-ben egy tényállást. A jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenséget! Tehát ha a rendőrnek nem engedelmeskedsz ezt követed el. Ezért helyszíni bírságot is kaphatsz. Elő is állíthat ha folytatod, tehát ha a vonaton maradsz. 2006 előtt nem tudom mibe ütköztették. Szerintem semmibe.

Habár vannak viták e körül, hogy egyáltalán jogszerű-e, hogy a rendőr azt mondja szállj le. Mert ha nem hiába ez a jogszabály. Ezt nem erre találták ki!

2013. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Tehát nem válaszolható meg igazán. Mert onnan, hogy a rendőr leigazoltat és a csekkedet a kalauz kitölti nem sok mindent lehet tenni ha csak ülsz. De még szerintem nem volt ilyen eset, hogy visszhangja legyen, hogy erre az említett törvény használható-e.
2013. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!