Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hallottam a rendőrség külön...

Hallottam a rendőrség külön pénzt kap, ha falfirkászt kap el. Főváros ajánlta fel Már elkaptattak vagy 20-at. Nekem évente ellopják a csibéimet, feltörik a tanyámat. Szerintetek, menyit kellene felajánljak a rendőrségnek, hogy elkapják a betörőket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 08:41
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem tudjuk, mondj egy összeget, majd megfontoljuk.
2013. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ZETAS ***** válasza:
37%

Itt (13000-es kisváros) kocsmai betörésnél/rongálásnál a tulaj 100000-et adott a helyi erőknek, hogy muuuukodjon a dolog. Ebből kalkuláld ki, hogy a kiscsibéid mennyit érnek :)+ a bűnügyi térképen megnézheted milyen temérdek betörés/lopás feltüntetése hiányzik.

Ha nincs lóvé, akkor errefelé hihetetlen gyorsasággal lebeszélnek még a feljelentésről is, ilyen szíeszájos ujjlenyomat, meg zseblámpás DNS keresgélés pedig egyáltalán nincs magánszemély tulajdona esetében :D.

Jah meg a kioktatás: ha zárva a kapu, miért nincs zárva a melléképület, ha az is zárva, akkor miért nincs átfúrva a fal! és külön leláncolva (saját fülemmel hallottam!)

Pénzzel a reakcióidőn is javíthatsz. Debrecenben a szomszédhoz 'csak' 5 óra alatt kijöttek, itt, ha reggel észreveszed aznap már nem érnek rá, majd másnap jönnek 'valamikor napközben' :)


Szerintem ne is idegesítsd/terheld őket, mert az "sok papírmunka" és úgy se lesz meg a tettes. :D

2013. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért a 2 esetet nagy butaság összehasonlítani.

A falfirkálás az köztulajdon rongálás. El lehet kapni térfigyelőkamerával, gyalogos járőrözéssel, állampolgári bejelentéssel, illetve a sok marha oda írja a művésznevét is.

A tanya feltörésénél nincsenek szomszédok, nincsenek szemtanuk, nincs riasztó, nincs térfigyelő kamera, és rendőri jelenlét sem, sőt gyalogos forgalom sem. A nem sima felületről nem lehet értékelhető ujjnyomatot venni, vagy nyomokat rögzíteni, és ha nincs informátor, akkor semmi esély arra, hogy meglegyen.

Most ne sértődj meg kérdező, de leírom a véleményem.

Te is ugyan olyan ember vagy mint én. Te mit mondasz, hogy lehet megtalálni a betörőidet? Neked csak ezzel az egy dologgal kell foglalkoznod, de mégis, ha te meg tudod találni, akkor azonnal leszerelek, komolyan mondom.

Ha pedig te sem tudsz olyat mondani amivel meglenne, akkor ne kritizáld más munkáját.

Egyébként most kezdett el foglalkozni ezzel a média, szerintem nagyon helyesen.

Most ez működik: Üresen hagyott épület, 2 másodperc alatt felfeszít, kipakol mindent, a tulaj hívja a rendőrt, tátva hagyja a száját, várja hogy bele repül a sült galamb, majd pedig szidja a rendőrséget, ha nincs meg az elkövető.

Most kezdett ezzel foglalkozni a média, és beszámolni róla, hogy miként működik ez külföldön. Ugyanis a magántulajdon védelme, az nem csak a rendőr dolga, hanem mindenkinek a saját dolga. Havi 2-3 ezer forintért biztonsági cégek azonnal ugranak velünk, rendőrökkel együtt, ha a csendes riasztó riaszt. Igen is pénzt kell szánni a biztonságra, ugyan úgy mint a gépjárműnél. Ott sem megy az autó attól, hogy megvetted, azt tankolni, műszakilag elfogadhatónak kell tenned.

Tegyél meg mindent a tulajdonod védelme érdekében, akár szereltess fel kamerákat, riasztót amely sms-ben jelez a biztonsági cégnek, zárd az ingatlanokat, és ne hagyj értéket őrizetlenül.

Ha ezeket megcsinálnád, akkor talán valamennyire jogosan háborognál, de így nem.

Én is ember vagyok, én is a hibákból tanulok. Nekem is van tanyám, nekem is volt ellopott kerékpárom, sőt a családtagjaimtól is loptak már el.

A családtag nem zárta le, mert nem gondolta volna, hogy ennyi idő alatt.. meg fényes nappal... meg, hogy az valakinek kell...

Kicsit beszélgettünk utána, nekem is ellopták, tanulópénz. A lopás csak is az elkövető hibája, senki másé. Ha nem találjuk meg, akkor ennyi, a tolvajnak ez is a célja, azért kapja szét 10 perc alatt, és festi át, vagy adja le gyorsan a lopott vasat. Mi viszont nagyon is megnehezíthetjük a dolgukat, ha lezárjuk, ha nem vagyunk közönyösek, és odafigyelünk picit a dolgainkra.

Hidd el, én is csalódtam már pár emberben, mégsem általánosítok. Az, hogy neked nem lettek meg a csibéid, még nem igaz mindenre, és mindenkire. Nagyon sok köszönetet kaptam már sikeres nyomozásért, az utolsót épp a mai nap 11 óra 30 perckor, mert megtaláltam az ellopott dolgot, és NEM KAPTAM ÉRTE PÉNZT!

2013. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy kisebb városban kevés rendőr van. Vagy segít munkaidőn túl vagy nem. De már ezt is ellenőrzik rajtuk, inkább nem segít.

Egy nagyvárosban azért tudnak erre szánni, mert több a rendőr szolgálatban. Van kit erre fordítani.

Egy 13 000-es városban örülj, ha 1 rendőr van szolgálatban. Sok helyen ki sem tudják adni a szolgálatot, már annyian leszereltek. Ki akar szerinted rendőrködni a mai világban? Mindenki csak cseszteti őket + ennyi pénzért? Hülye lenne megvédeni, ha holnap meg feljelented mert nincs rajta sapka. Na ezért mennek külföldre ők is - aki teheti -.

Tehát jobb, ha magad véded meg, másra nem számíthatsz. A szolgálatos örülj, ha egyszer elmegy a házad előtt, többre nem jut. A gárda és önkéntesek sem segítenek. Vagy tűröd, vagy te is megszöksz!

2013. febr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is 10ezres lélekszámú városban vagyok+ még 5 település. Nappalosban általában 1 rendőr jut az összes településre, nagy ritkán 2 rendőr.
2013. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha adsz 50000-et, akkor meg is ölöm neked. Plusz egy tízesért elintézem a hulla eltakarítását is.
2013. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ZETAS ***** válasza:
Jó egy Olcsójános vagy akkor utolsó :D
2013. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!