Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha egy kihűlt, veszélyes...

Ha egy kihűlt, veszélyes állapotban levő embert látok, miért a rendőrségnek kell szólni?

Figyelt kérdés

Én eddig ezt hittem, ez a mentők feladata. Mikor én a házunk kapujában egy ilyen kihűlt, fekvő embert láttam, a mentőket hívtam. Persze nem jöttek, feltettek vagy 10 kérdést, aminek a nagy részére nem tudtam válaszolni. Teljesen szakszerű, részletes leírást vártak tőlem. Mivel már késő volt, és én is eléggé meg voltam fázva, alig tudtam beszélni, kb. a 8. kérdésnél meguntam, és letettem a telefont.


Az alábbi cikkben kihűlés gyanúja esetén mindig rendőrök intézkedtek, akik ilyet észleltek, nekik szóltak, és ők hívták ki a mentőket. Én most akkor rosszul tudok valamit? A kihűlés nem egészségügyi, hanem rendészeti ügy?


[link]



2012. dec. 24. 10:42
1 2 3
 1/22 Mara Acoma ***** válasza:
100%

De ugye azért hívtad utána a rendőröket és nem hagytad ott a z embert?

Elvileg ha a 112-őt hívod és mondod mi a baj, automatikusan az illetékes szervhez kapcsolnak. Szerintem a mentőnek kutya kötelessége lett volna kimenni, akárkinek is a hatásköre.

2012. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%
Mert így meghal mire a mentők kiérnek. Ez a Fidesz hajléktalanpolitikájának az alapköve.
2012. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hívtam utána a rendőröket. Ez eszembe se jutott.
2012. dec. 24. 11:22
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Azért kérdeztek annyi mindent, mert nem tudni, hogy hajléktalan-e, vagy csak ittas, vagy rosszul van.

Elsődlegesen az orvosi ügyeletet kell kihívni, és ők megvizsgálják. Ha ők nem tudják kideríteni a lakhelyét, akkor szoktak szólni a rendőrségre, hogy vigyék be a hajléktalanszállóra.

Vannak azonban szociális munkások, akik segítenek rajtuk.

Rendőrt is hívhatsz, de ők nem tudnak sokat tenni, elviszik az orvosi ügyeletre, ha rendben van és van hova mennie akkor elviszik.

Ezek az alkoholisták, akik csak pár méterre jutnak a kocsmától igazából nyűg minden szervnek. A mentősök nem szeretnék 1-2 óra idejüket erre szánni, meg ugye akkor az autó is kiesik, és lehet hogy fontosabb küldés is lenne.

A rendőrök meg ugye nem ezért vannak. Segítenek, például menhelyre szállítani, de mindenképpen orvos kell, hogy megvizsgálja.

Én a legjobbnak tartom, ha civil szervezetnek szólsz, ha működik ilyen nálatok. Ők csak ezért működnek, csak ez a dolguk.

2012. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha problémás, agresszív az illető a rendőrségre is szükség lehet. Előfordul, hogy a hátrányos helyzetűek rátámadnak az orvosra.
2012. dec. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Olyan előfordult már, hogy a vérző orrú alkoholistához kihívták a rendőrt, aki hívott orvost. Nem hagyta magát megvizsgálni, az orvos pedig mindenképp szerette volna, mert a sérülésből akár halál is bekövetkezhetett volna.

Emberünk ezt nem akarta megérteni, le kellett fogni a vizsgálathoz. Szóval vannak nem egyszerű esetek, de ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy szoc. munkások elsődlegesen, és ők még mindig tudnak segítséget kérni bármely szervezettől.

2012. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Komplikato ***** válasza:
100%

"Azért kérdeztek annyi mindent, mert nem tudni, hogy hajléktalan-e, vagy csak ittas, vagy rosszul van."


Ja és akkor a mentő szolgálat a bejelentő valós vagy annak képzelt leírása alapján eldönti ki halljon meg és kit mentenek?

2012. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ja és akkor a mentő szolgálat a bejelentő valós vagy annak képzelt leírása alapján eldönti ki halljon meg és kit mentenek?"


Üdv Európában!

2012. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Bucsek a törvény lehetővé teszi, hogy valakire akarata ellenére is rá lehessen kényszeríteni az orvosi ellátást? Nem lehet, hogy a magyar jogrend kissé el van kúrva?
2012. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Elég érdekes mikor ugyanazon törvényhozók papolnak demokráciáról, valamint emberi jogokról akik lehetővé teszik azt, hogy valakit akár erőszakkal, rendőr által lefogva is orvosi beavatkozásra lehessen kényszeríteni.


Komolyan ha nekem valaki még egyszer azzal jön, hogy európai módon akar élni én leköpöm!

2012. dec. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!