Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet ilyet hordani?

Lehet ilyet hordani?

Figyelt kérdés
Elnézést lehet hülye kérdés, de vannak neten ilyen póló tervező oldalak és ha én csinálok magamnak egy olyat amire rá van írva ,hogy TEK alá pedig ,hogy Terror elhárítási központ sárgával fekete alapon mint az igazi. Ilyet lehet hordani,hogyha semmi közöm hozzá??? de nagyon tetszik és célom oda bekerülni.
2013. márc. 5. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. márc. 5. 18:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Jogosulatlan címhasználat szabálysértése.


218/1999. kormányrendelet


Jogosulatlan címhasználat


14. § (1) Aki mások előtt őt meg nem illető címet használ, illetőleg kitüntetést vagy egyenruhát jogosulatlanul visel,


húszezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Aki mások előtt


a) a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvényben meghatározott szervek rendszeresített egyenruháját, rendfokozatát, jelvényét, kitüntetését, ezek utánzatát jogosulatlanul viseli, továbbá az e szervekre utaló feliratot, matricát ruháján vagy járművén jogosulatlanul feltüntet,


b) humanitárius, illetőleg egészségügyi szervezetek jelvényeit jogosulatlanul használja,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.

2013. márc. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm. Akkor meg kell várnom amíg oda kerülök :)
2013. márc. 5. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ha komolyan gondolod, akkor készülj rá nagyon! Csak mert ahhoz, hogy bekerülj a TEK-hez, legalább a kétéves rendőrszakközepet el kell végezned, valamint 2 év hivatásos viszony rendőrként és csak utána jelentkezhetsz, de mindehhez azért illik többéves kiemelkedő szakmai-, sport- lőeredménnyel rendelkezned, valamint egészségügyileg és pszichológiailag is toppon kell lenned, sokkal jobban, mint ami a rendőr felvételihez kell.


Mielőtt valaki azzal jönne, hogy úgyis megszűnik a TEK, ha az aktuális kormány távozik a jövőben, annak elmondom, hogy EU tagként kötelező, hogy legyen egy terrorelhárítási szervünk, úgyhogy ha más néven is, de mindig lesz egy ilyen, korábban a TESZ (Terrorelhárító Szolgálat) látta el ezt a feladatot.

2013. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

16 vagyok rendőrszakközépben tanulok, rendszeresen sportolok hobbi szinten egy időben boxoltam azt direkt ilyen céllal mert kell, újra el fogom kezdeni idén. Nem a rendőrszakközépre gondoltam hanem mondjuk a rendőrtisztire pl egy bűnügyi nyomozó szakon ugyanis azzal magasabb rangon végzek. Mert ,hogyha rendőrszakközép és valami probléma folyamán nem vesznek fel akkor meglehetősen alacsony rangom lenen ezért gondoltam inkább a tisztire.

Erőnlétem jó egykezes fekvőből is megy egyszerre kb 20 mindenfajta gyakorlás nélkül kétkezesből egyhuzamra 90-100. szoktam futni,heti 3x-4x konditerembe járni tömegnövelés céljából kb 80 kiló vagyok 90-re akarok felmenni, és ugye a boxot el akarom kezdeni. vélemény?

2013. márc. 5. 19:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem rang, hanem rendfokozat :) Rendőrtiszti meg már nincs, mert integrálódott a Nemzeti Közszolgálati Egyetembe és azon belül a Rendészettudományi Kar lett a jogutódja. Na jó ez csak kukacoskodás volt a részemről :) A helyedben bűnügy helyett inkább közrendszakra mennék NKE-n, mert annak több köze van a kommandóhoz. A nyomozók többnyire csak aktatologatók évekig, messze nem olyan, mint a filmekben, nekem elhiheted, 3 éve csinálom ezt és néha úgy érzem magam, mint egy titkárnő :/

A leírták alapján jó kondiban lehetsz, a futással sincs gondolom sok bajod, de azt mindenképp erősítsd meg még jobban, a fekvőtámasz teljesítményed, ha szabályos is, akkor jónak számít. Van egy csomó spec fizikai gyakorlat a felvételinél, ezeknek utána lehet járni neten, nem lehetetlenek, csak gyakorold be őket rendesen és menni fognak azok. Látásoddal remélem nincs gond, ha igen, akkor mindenképp minél hamarabb csináltasd meg a szemed, mert azt szigorúan veszik.

2013. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tisztában voltam az NKE-vel csak rövidre akartam fogni:) Látásommal nincsen gond szerencsére a fekvőtámaszok szabályosak. Futni hosszú távon szoktam de hanyagolom általában ha éremszerzési lehetőség van akkor futok és a busz után:) Nem szeretek futni mert aerob és azt képzelem ,hogy kisebb lesz a tömegem én megy ugye növelni akarom pedig nagyon jó vagyok futásban 16km 1. 2. hely 12 km 1. hely 16km 8. teljesítés és hegyi viszonyok között tehát a Bükk hegységben. De idő előtt a futással is foglalkozni fogok.
2013. márc. 5. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!