Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szakértők, eligazodni! Ilyenko...

Szakértők, eligazodni! Ilyenkor mi van? A gyerekek állítják ők csak találták és nem lopták el. Részletesen lent!

Figyelt kérdés
A két kamasz gyerekem,disco-ban volt szombat este,a lányom telefonja eltűnt,amikor hajnalban a keresni kezdték,a fiam talált egy másik telefont is,se sim kártya,sem memória kártya nem volt benne..Hazahozta,majd a fb.-on elkezdte a lehetséges gazdát keresni,chet-elt a lánnyal akié a telefon,a szülei a rendőrség segítségével bemérték a telefont és eljöttek érte a lakásunkra.Vasárnap este vissza adtuk atelefont és követelték rajtunk a sim illetve a memória kártyát is.Hétfőn megtaláltuk a sim kártyát a discó előtt a fűben vissza adtuk,de hogy nem legyen rendőrségi ügy belőle a fiam memória kártyáját is odaadtuk,erre ma délután jön a telefon,hogy nem jó a készülék és követelik rajtunk egy új telefon árát.Állítólag valami térerő hibát és idegenkezűséget állapított meg a szerviz.
2013. ápr. 23. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Jól van tudod ki veszi ezt be.

Ha ők megtették vasárnap a feljelentést, abból mára nem lesz bemérés, mert azt a szolgáltató csinálja, de csak a rendőrség közreműködésével.

Ennyi idő alatt meg tuti nem jön össze.

2013. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Miért kellett titeket bemérni, ha éppen chatelt a gyereked (éppen azért, hogy visszaadja). Miért hívták a rendőrséget? Zűrös történet. Valami nem stimmel.
2013. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Minek adtátok oda a ti memória kártyátokat. Ilyet ép eszű ember nem csinál.


Itt valami bűzlik.

2013. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nekünk csak mondták,hogy a helyi rendőrségen bemérték,még vasárnap,valami rendőr a csajnak az apja is.

Azért adtuk oda a memória kártyát és azért mentem el én is a fiammal keresni a a sim kártyát mert mindkét gyerekem azt állítja,hogy ők csak találták.

Nem hiányzik most egy rendőrségi ügy.

2013. ápr. 23. 17:12
 5/14 ZETAS ***** válasza:
70%
Ilyen emeletes, többlépcsős baromságot mostanában nem olvastam itt :D
2013. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Segítséget,tanácsot vártam,nem lebaszást!Tudom,hogy nem egy szent a fiam,de ha nem csinált semmit akkor?
2013. ápr. 23. 17:19
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Az teljesen mindegy, hogy a gyerekek mit mondanak.

A jogtalan elsajátítást is bünteti a törvény, ha a talált tárgyat nem juttatod vissza a gazdájának, vagy nem adod le a hatóságnak.

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.

Ha indult ügy belőle, akkor nem tehetsz már semmit. Mondjuk a telefon tönkretétele így ebben a formában meg bizonyíthatatlan, mert nem lehet tudni, hogy az elhagyásnál ment tönkre, vagy azt tönkre tették.

2013. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez a törvény szerintem nagyon jó, hogy létezik, és emellett a társadalmi igazságérzetet is szolgálja.

Ha a fiaid a házam előtt az út szélén parkoló autómat viszik el, mert esetleg benne van az indítókulcs, akkor is azt mondanád, hogy tartsuk meg?

Gondold bele magad a sértett szerepébe. Te is örülnél, ha az elhagyott dolgodat visszajuttatnák neked, vagy a rendőrség segítene visszajuttatni.

2013. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vasárnap este már vissza adta a telefont és vasárnap a fb-on is azt kereste,hogy kié a telefon,éppen a lánnyal aki a telefon chet-elt.
2013. ápr. 23. 17:40
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mint szülő megnézném azt a beszélgetést, nem kért-e pénzt érte, vagy valami hasonló turpisság. Nem tudom milyen idősek a gyerekek, de ha nincsenek 18 évesek, akkor neked - szülőnek - kell visszajuttatni, vagy leadni a rendőrségen.

Te nem voltál kamasz?

2013. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!