Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mekkora hatalma van felettem...

Mekkora hatalma van felettem egy rendőrnek?

Figyelt kérdés

Közlekedési szabálysértést követtem el, el ismerem.

Kérte a papírjaim, odaadtam kiszabta a helyszíni bírságot, aláírtam innentől nála volt a labda kb 20 pece szarakodik a kocsiba miután megkérdezem h. elmehetnék e a cba-ba aminek a bejárata előtt voltunk hogy vegyek egy rágót meg valami innivalót...hisz nála van minden papírom ott áll a motorom is meg sietek is meg én úgyis előbb végzek mint ő hisz nekem ez 2 perces művelet ő meg már majdnem fél órája "eljár" de nem, nem lehet nekem ott kell végig szobroznom...most ennek így kellett lennie h. parancsolhat nekem mint egy kutyának és levegőt sem vehetek vagy csak én vagyok a hülye hogy ezt hagytam...

Kíváncsi vagyok minden válaszra kivéve az agresszív kötekedős stb válaszokra nem. Leginkább a papírforma érdekelne h. mit kell és mit nem kell megtennem.


2013. ápr. 24. 17:47
1 2
 1/17 sni ***** válasza:
76%
az intézkedésnek akkor van vége, amikor a rendőr azt mondja, addig ott kell maradnod! Arról nem ő tehet, ha lassú sz@r a rendszer, és ennyi ideig tart leellenőrizni! Papírforma szerint sem engedhet el amíg vége nincs, bár kicsit sok a 20 perc!
2013. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De pedig annyi volt...és szerintem nem "engedett volna el" mivel hülye lettem volna otthagyni a papírjaim plusz a büntetést sem úszom így meg...akkor meg minek szivat?
2013. ápr. 24. 18:00
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Rugalmasságot ne várj egy rendőrtől,elég fafejűek.Szerintem neked van igazad,én biztosan megengedtem volna.
2013. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mondjuk ha körözött bűnöző vagy, akkor simán leléptél volna otthagyva a dolgokat. lehet ezért nem engedhet el, amíg végére nem ért a dolog.
2013. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
ha jól tudom indoklás nélkül 48 óráig őrizetben tarthat. szóval elég sokáig feltarthat. Ha azt mondja mehetsz, mehetsz. Ha nem, akkor nem.
2013. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire jó ez a 48 órás törvény...szerintem külön kéne választani a piti szabálysértőket azoktól akikről esetleg olyan gyanú merül fel h. ezt meg ezt megverte vagy lopott vagy ölt stb mégha csak gyanú is...de most én hülye aki úgygondolta h. suliból kimegy bukó nélkül kb max 100 méterre lévő kisboltba és engem őrizgessen...am legalább akkor már lenne bennük annyi hogy a rendőr csaj kiszáll a kocsiból beszélgetni velem vagy rámtartaná legalább a fegyverét amíg az a birka intézkedik a kocsiban:) De nem ehelyett mindketten benn ülnek az a majom meg kocsiból legyintget nekem h. hova álljak épp...nevetséges
2013. ápr. 24. 19:23
 7/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk van még egy kérdésem. Mi lett volna ha csak fogom magam és bemegyek a boltba elintézni a dolgom?

1. Mégmielőtt beérnék az ajtón lábon lőnek.

2.Bemegyek utánam jön(nek) és lesokkolnak a túró rudis pult előtt vagy rámfogják a fegyvert h. feltartott kézzel menjek az autóhoz?

2013. ápr. 24. 19:29
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Ha intézkedés alá vonnak, akkor nem mehetsz el a helyszínről. Ha éppen kap egy telefont, hogy riaszt a posta, akkor ő dobja is vissza a papírjaidat, és megy intézkedni. Ezért nem hagyhatod ott az intézkedés közben. Ezt törvény szabályozza, visszatarthat testi kényszerrel is, ha netán elfutnál.

Ha 1 órán át tart az intézkedés, akkor addig, persze szándékosan nem húzhatja az időt, a rendszer frissítése miatt mostanság lefagy a nyilvántartás, ennek tudható be a hosszú intézkedés.

2013. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

68%! Ezt a 48 órát honnan veszed?

A szabálysértési őrizet 72 óráig tarthat, de köze nincs egy hb kitöltéséhez.

2013. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lesz ha nem kötekedsz a rendőrökkel mert akkor úgyis te szívod meg.Bármit megcsinálhatnak,hiába van törvény arról hogy ok nélkül senkit se verhetnek meg,ők azt is megteszik mint például 2006 október 23-án ahol ártatlan embereket vertek véresre
2013. ápr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!