Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor jutunk el oda, hogy ha...

Mikor jutunk el oda, hogy ha egy rendőr keményebben intézkedik, akkor nem őt hurcolják meg?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy egy rendőr, ha már a pisztolytáskát kikapcsolja, azt is hónapokig vizsgálgatják. Kérem, jussunk már el oda, hogy azért vette elő a stukkert, mert rendőr, s mert ő így ítélte meg a helyzetet. Legyenek már eszközeik szerencsétleneknek. Mindenki beléjük törli a lábát, miközben nincsenek azzal tisztában az emberek, hogy laposra verné ő a kedves kisbbségit amikor elkapja ezért azért, de őt cincálják meg érte.
2013. ápr. 29. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy , ha a bilincset úgy teszik fel , hogy megkarcolja "szegény" bűnözőt akkor is a rendőr hurcolják meg.


Az USA-ban meg Németországban sokkal jobban működik a rendőrség.

Ott ki is röhögnék azt aki elkezdene ajvékolni ,hogy de hát szoros vóót a bilincs.


A "nemzeti" kormányunk ugyebár 2 hét alatt rendet tett.Még 2 év alatt se tettek rendet.

2013. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sni ***** válasza:
79%
soha, mert nincs rá igény, vagyis lenne, de ezt nem lehet csak egy bizonyos etnikumra vonatkoztatni! Akkor mindenkivel így kellene, de akkor meg az nem tetszene senkinek! És most nem a szabálysértésekről beszélek, hanem elfogások, stb.
2013. ápr. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen át kéne alakítani ezt az egész rendszert (vagy inkább eltörölni, és egy újat, egy jobbat építeni helyette), a teljes igazságszolgáltatással együtt. Az is röhej, hogy ott mik mennek néha. Pl a jómúltkor hallottam, hogy valakit azért hurcoltak meg és aztán komoly bírságot is kapott, mert a kutyája megharapta a hozzá besettenkedő betörőt... Vagy amikor egy srác látta, hogy egy néni válláról letépi a tolvaj a táskát, és elrohan, épp felé, ő pedig segítőkész jó polgárként az útjába állt, őt fellökte, és elvette tőle a táskát, majd visszaadta a néninek. A tolvaj pedig esés közben eltörte az ujját, minekutána testi sértésért feljelentette a srácot, és vajon kit büntettek meg? Hát nem a zsebtolvajt...

Szóval amíg a törvények ilyen ocsmányak, addig nem csoda, hogy szerencsétlen rendőrök sem tudnak rendet tartani :/

2013. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Így is túl sokat engednek meg maguknak. Ártatlan embereket vernek agyon, akiket meg el kéne kapni futni hagyják. Sajnos a rendőri pálya mára a debil emberek sportja és ez meg is látszik. Talán el kéne jutnunk oda hogy nem azok mennek rendőrnek akik hülyék mindenhez. Akkor talán lenne minden oldalon javulás. Buta emberek kezébe túl nagy hatalmat adnak amivel visszaélnek, cserébe egy 10 éves nyalóka tolvajt sem képesek elkapni. Ez így nem jó.
2013. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

"Pl a jómúltkor hallottam, hogy valakit azért hurcoltak meg és aztán komoly bírságot is kapott, mert a kutyája megharapta a hozzá besettenkedő betörőt... Vagy amikor egy srác látta, hogy egy néni válláról letépi a tolvaj a táskát, és elrohan, épp felé, ő pedig segítőkész jó polgárként az útjába állt, őt fellökte, és elvette tőle a táskát, majd visszaadta a néninek. A tolvaj pedig esés közben eltörte az ujját, minekutána testi sértésért feljelentette a srácot, és vajon kit büntettek meg? Hát nem a zsebtolvajt.."


Az ilyen ügy biztosan fent lenne a neten, hivatalosabb formában. Mert ez eddig csak urban legend, amit minden felháborodó előad valamilyen formában.


A kérdéshez pedig: Eddig ugyancsak csupa mendemondát hallottam arról, hogy a jogszerűen intézkedő rendőrt megbüntették volna a cselekmény után. Olyat lehet hallani, hogy a fegyverhasználat jogosságát vizsgálták, ami pedig teljesen szabályszerű eljárás rendőréknél. Az nem azt jelenti automatikusan, hogy a vizsgálat végén meg is büntették a rendőrt.

2013. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Urban legend a fenéket, az az eset, amikor a tolvajnak eltört az ujja, itt történt Hetényben, ahol lakom, és közvetve a srácot is ismerem, aki segíteni próbált a nénin!

Lehet, hogy nem minden igaz a hasonló hírekből, sőt, biztosan nem. De azért még nem lehet elvetni mindent, mert nem jelent meg róla hivatalos cikk!

2013. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves Sni! Ez a baj látod, hogy azt írod Te is, a többség nem nézné jó szemmel, ha keményebbek lennének a rendőrök. Ha jogkövető állampolgár vagyok, akkor nincs mitől tartanom.S akkor igenis elvárom, hogy aki viszont nem az, azzal szemben legyen kemény a rendőri fellépés, mindegy, hogy milyen színű!!
2013. ápr. 29. 15:00
 8/15 sni ***** válasza:
77%
akkor ne csak legenda legyen: két motoros kollégát azért függesztettek fel, és indult büntetőeljárás ellenük, mert egy taxistól elvették a forgalmit lejárt műszaki miatt! És miért? Intézkedés közben megmondta nekik, ha elveszik, feljelenti őket, hogy pénzt kértek, csak kevesellték! Meg is tette, mire beértek megírni, ott voltak az ügyészek! 2 év után tudtak visszajönni dolgozni!
2013. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Akkor hogyan lehet az, hogy nem függesztik fel százával a rendőröket? Mert ha egy rendőr szavahihetőségét annyival el lehetne intézni, hogy az ELJÁRÁS ALATT LÉVŐ gyanúsított megvádolja valamivel, akkor nem sok rendőr maradna.
2013. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sni ***** válasza:
kérdező! Rendőr vagyok, ismerem mindkét oldalát, bár ahányszor a cigányok mondták, hogy holnapra nem leszek rendőr, már 20-szor leszereltek volna! Ha normális vagyok az a baj, ha a tarkóján térdelve bilincselem a rablót, akkor brutális vagyok, miért nem adtam párnát! Nem lehet ezen kiigazodni! Vagy az állampolgár b@sztat, vagy a jogvédők, de hát ez van!
2013. ápr. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!