Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőrség milyen számról...

A Rendőrség milyen számról kereshet ha be akarnak hívni tanúskodni?

Figyelt kérdés
Nem volt nálam a telefonom, aztán mikor haza jöttem hogy kerestek először rejtett számról, aztán 10 perc múlva egy 20-as. Meg egyáltalán van esély hogy még behívnak. Több mint egy hete történt a dolog ott volt a sértett fél, a sértő meg én. A sértettnek be kellett menni utána tanúskodni, nekem meg elkérték a számom hogy ha kellek hívnak. Na most a sértett se igazából azért hívta ki a rendőröket, mert "sértett" más volt a dolog mögött de nem részletezem. Szóval nem akart a sértett se semmilyen feljelentést, vagy bármi, nem is történt. A sértőt is kiengedték még aznap délután. Tehát semmi feljelentés nem történt. Lehetséges hogy még ez miatt hivogatnak tanúskodni? Úgy hogy semmi ügyet nem kerekítettek a felek belőle. Tudom kicsit bonyolult, de úgy vegyétek hogy a sértett is idézőjelbe sértett, és nem is akart sértett lenni, a rendőröket sem ezért hívta ki. Tehát?
2013. máj. 9. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hivatalos levélben értesít, nem telefonon.
2013. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
áhá. értem köszi.
2013. máj. 9. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát vagy nem...


Ha ki akarnak hallgatni, akkor idéznek és nem értesítenek.

Az idézés pedig történhet írásban és szóban is. A telefonos idézés ugyanolyan szabályos és jogszerű, mint az írásbeli. Ráadásul gyors és praktikus, bár nem annyira adminisztrált, mint az írásbeli.


Ha meg hívnak, nagy valószínűség szerint rejtett számról, vezetékes telefonról. Előfordul, hogy szolgálati telefonról (aminek a számát kijelzi). Én akkor hívtam már szolgálatiról, mikor a sokadik "vezetékes" hívásra felvette, és elmondta, hogy ismeretlen számmal nem beszélget. :) Meg amikor nyilvánvaló volt, hogy azért nem veszi fel, mert rejtett.

2013. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rendőrség a telenorral van leszerződve, tehát az összes szolgálati mobiltelefon 20-as.

Az idézést 95%-ban telefonon szokták megtenni. (Csak abban az esetben nem, ha az intézkedés során nem adod meg a telefonszámod).

2013. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!