Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akit kihallgatást követően...

Akit kihallgatást követően őrízetbe vesznek, annak kezdeményezik előzetes letartóztatását?

Figyelt kérdés
Van olyan,hogy elkapnak valakit és kihallgatását követően szabadlábra elengedik és szabadlábon védekezhet.Van viszont akit őrízetbe vesznek.Akit őrízetbe vattek annak kezdeményezik az előzetest azért vették őrízetbe vagy nem feltétlenül?

2013. máj. 17. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

őrizet csak 72 óráig tart

aztán jöhet az előzetes letartóztatás

általában előzetes l. jön, ha volt őrizet is

rendőrség/ügyészség kezdeményezi, bíróság elrendeli/nem rendeli el


tehát a válasz: igen

2013. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nekem teljesen más az esetem,mert én csak szabálysértési őrízetben voltam.?
2013. máj. 17. 20:03
 3/10 anonim ***** válasza:

szabálysértés az más

ott nincs is olyan, hogy előzetes letartóztatás

az a bűncselekményeknél van

2013. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szabálysértési őrizet is 72 óra lehet maximum, és utána ki kell hogy engedjenek.

Nem elzárás büntetésen voltál pénzbírság meg nem fizetése miatt?

2013. máj. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem,ez úgy volt tavaly,hogy 2000 ft értékű dolgot tulajdonítottam el és elkaptak,de csak szabálysértés,mert 50 e alatti a kár.

Bevittek,a rendőr feljelentett és kihallgattak,majd fogdába zártak és két nap múlva bíróságra kellett menni (gyorsított ügy) ahol a bíró 7 ezer ft pénzbüntetésre ítélt,de nem kellett kifizetni,mert úgy számította,hogy leültem a fogdába azt a 7 ezret.Persze a bíróságról már el lehetett szabadon menni.

Röviden tömören ennyi.

2013. máj. 18. 16:44
 6/10 A kérdező kommentje:

Csak én azt hittem,hogy fogda után lesz előzetes,de ott is mondták,hogy valószínű pénzbírság lesz és az is lett.


De,nem ajánlom senkinek ,hogy eltulajdonítson valamit,mert bezárják egy pár napra és az nem valami jó.

2013. máj. 18. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
ha negyvenmilliót tettél volna el, na akkor lett volna előzetes
2013. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50eFt alatti lopásnál csak szabálysértési őrizet rendelhető el ami 72 óráig tarthat. 150eFt-ig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki, ezért nem rakhatnak előzetesbe, mert börtön sem járhat érte.
2013. máj. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem,300 ezer ft pénzbüntetés járna érte max és 60 nap börtön,ha a bíró úgy döntött volna.


Ezeket a forrásokat még a netről tudom,ott böngészgettem amúgy.

2013. máj. 18. 18:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem jó infőkat böngésztél.
2013. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!