Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Részegen kizsebeltek, ellopták...

Részegen kizsebeltek, ellopták a telefonom és a pénztárcám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy vizsga elrontotta a napunkat a barátokkal. Csúsztunk egy évet az egyetemen. Iszogattunk aztán az egyikünk kitalálta hogy menjünk át hozzá a keleti mellé az albérletébe. Bevállaltam, mert sokan voltunk és bánatos voltam, később akartam találozni a szüleimmel akik szponzorálnak... de a vészcsengő szólt az agyamban ahogy átkeltünk a fél nyolckeren a villamosig aztán meg mégjobban. Kb mi voltunk csak fehéremberek meg a csövesek 2/3-a. Nála berúgtam fél liter töménnyel. Ennyire emlékszem a délutánból. A komótosan elosztott fél liter töménytől valószínüleg nem lett volna bajom (7 deci whiskytől pl. semmi bajom ha el van osztva, volt hogy egy hétig megittam minden nap egy beherovkát attól se volt bajom, csak utána egy hétig fahéj íz volt a számban. :D) De vagy felrázta a troli a dolgot ahogy hazaindultunk, vagy leütöttek vagy belémdöftek egy fecskendőt. Csak azt látták 4-en hogy egy rosszarcú cigány segített fel akinek az arcára talán csak a velünk lévő német cserediák emlékszik. De egyébként a többiek is csak foltokban mindenre. Lényleg ami lényeg: kizsebelt és elvitte a telefonomat és a tárcámat benne a személyimmel lakcímkártyámmal, diákommal. Barát akinél voltunk elutazott haza. Ma lett 100%-ra biztos hogy nem hagytam nála a dolgaimat. Írattam a rendőrségen egy papírt elveszett iratokról "Ismeretlen körülmények között elveszett.". Mondták hogy feljelentést is tehetek.


De ilyen történettel vajon mennyit ér?

Kell-e hozzá az egész baráti kör tanúnak a német lány repülőjegyével?


Alap hogy ilyet nem csinálok többet. De csak idő kérdése volt hogy kiraboljanak ilyen gettókban ahova nap mint nap járnom kell. Vagy akár valamelyik tömegközlekedési eszközön mások hátsójába bújva utazva.


Rögzíthetem-e egy táskában elhelyezett kamerával ahogy kirabolják mondjuk a táskámat és bizonyítéknak számít-e? Visszavehetem-e a tolvajtól az értékeimet ha látom a kezében vagy tudom hogy elrakta? Ha a következő telefonra nyomkövetőt rakok és odamegyek a házához és van egy képem róla, akkor meddig mehetek el?



2013. jún. 1. 04:04
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Először is részvétem. Másodszor el kell menni a rendőrségre feljelentést tenni, hogy meginduljona nyomozás. Viszont az attól függ, hogy milyenrendbeli nyomozás indul meg, hogy milyen értékű az összkár.


Mennyi volt nálad ? A mobilod milyen értékű volt ? Mindent írj le, hogy nehogy elfelejtsd. Hétfőn első dolgod legyen bejelenteni.

2013. jún. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Kifosztás bűntett tényállása.
2013. jún. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne igyál.
2013. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Rögzíthetem-e egy táskában elhelyezett kamerával ahogy kirabolják mondjuk a táskámat és bizonyítéknak számít-e? Visszavehetem-e a tolvajtól az értékeimet ha látom a kezében vagy tudom hogy elrakta? Ha a következő telefonra nyomkövetőt rakok és odamegyek a házához és van egy képem róla, akkor meddig mehetek el?"


Sokkal egyszerűbb, ha egy fokkal felelősségteljesebben élsz, pl nem mászkálsz öntudatlan részegen az utcákon, hogy aztán már csak találgatni lehet, mi a franc történt...?

2013. jún. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ivászat nyílván csak tetézi a bajt és nem iszom többé (reálisan amíg tartani tudom, de utána is sokkal kevesebbet). Soha nem volt célom hogy eszméletlenül járjam az utcákat és nagyon ritkán fordult elő. És eleve nem is olyan sűrűn ittam.


De fél éve küszködöm egy vesekővel a szemeszter mellett. Kórházba kellett volna mennem vele. Ott pont annyi időt tölthettem volna hogy kirúgnak az egyetemről. Vártam 3 és fél hónapot mire kiderült egyátalán mi a bajom, mitől fájt úgy néha egy hétig hogy mozdulni nem tudtam és csak a vécén fentrengtem és néha vért pisáltam. Emberek túrkáltak a hátsómban.


Az orvosi papírjaimmal meg a röntgenfelvételeimmel kb. kitörölhetem, azt mondták az egyetemen. Így sikerült 3-asok 4-esek és napi 4-5 óra alvás mellett egy nehéz szakon egyetlen egy dolgot elrontanom és buknom egy évet.


És vele kb. 240 000-et de valószínűbb hogy a dupláját elvesztenem, a 34 000-es lopáskár előtt.


Mit csináltam volna? Meggyújtok egy füstölőt és énekelve jógázom, miközben anyám és apám leordítja a fejemet?


Csak idő kérdése volt azon a környéken hogy kiraboljanak.

És csak idő kérdése hogy kirabolnak újra alkoholtól függetlenül is.

2013. jún. 1. 12:39
 6/9 ZETAS ***** válasza:
64%

Esély hogy meglesz= 0

A papírjaid meg kell csináltatni. Bankkártyát letiltani. Telefont keresd pl a nyugati aluljáróban a arab tesóknál :D


Törvényesen nem veheted el(vissza) a cuccaidat, mert az úgy is garázdaságba megy át. Vedd vissza törvénytelenül.


Bánatos lúzer :D

2013. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jegyzőkönyvet készséggel felveszik, de szinte nulla az esélye, hogy bármilyen ellopott értékedet viszontlátod. Akkor sem sokkal több, ha az elkövetőket később megtalálják. Vedd úgy, hogy azok elvesztek. A tolvajfogó trükkök közül a legeslegjobb: ne veszítsd el az öntudatodat, és akkor eleve sokkal kisebb eséllyel próbálkoznak veled.


(Már elnézést... csúsztál egy évet az egyetemen, garantáltan +1 évig nem leszel kereső, szerintem ez nagyságrendileg nagyobb probléma, minthogy kiraboltak.)

2013. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

talán a legjobb dolog amit ilyenkor tenni lehet, hogy ha már meg van, hogy ki volt, akkor felbérelsz valakit, hogy verje agyon.

a rendőrség nem nagyon szokott általában semmit se tenni, elég kicsi az esély, hogy meglesz a telefon, ha arabokhoz kerül a telefon biztos hogy kivesznek belőle mindent, amiről azonosítani lehet.

nekem is lopták már el telefonomat, úgy tudom, akkor még csak nem is keresték a telefont a rendőrök, pedig még az illető nevét is tudom, és nem az enyém volt az első telefon amit ő lopott el -.-


annyit tudok mondani, hogy csak olyan helyen igyál, ahonnan már nem mész sehova, akár aludhatsz is ott, és csak közeli barátok vannak veled.. :S

2013. jún. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" talán a legjobb dolog amit ilyenkor tenni lehet, hogy ha már meg van, hogy ki volt, akkor felbérelsz valakit, hogy verje agyon. "


Baromság. Ne kövess el bűncselekményt!

2013. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!