Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelenthetem fenyegetésért?

Nyikolett kérdése:

Feljelenthetem fenyegetésért?

Figyelt kérdés

Olyan helyen lakom ahol 1telken két családi ház tartozik! (Nagyszülőtől örökölt) Mi nem rég költöztünk be az egyikbe és van két kis termetű kutyánk akik 1-2szer átmentek az ő felükre (másik családi ház) és volt rá példa hogy sajnos oda csinálták a dolgukat! De nem tudjuk folyton figyelni hogy mikor épp hova mennek! Próbáltuk azt megbeszélni hogy egy kisebb kerítést húzni amin lenne ajtó had húzunk fel amire az volt a válasz hogy nem mert akkor kizárjuk őket innen! Ma ismét szóltak hogy oda piszkítottak a kutyák! Közölték ha még egyszer előfordul meg fogják mérgezni őket! Mit tehetek ebben az esetben ha beszélni nem lehet velük?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#Feljelenhetem #fenyegetésért?
2013. jún. 11. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Tipikus hülye szomszéd akinek semmi se jó.
2013. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor odaköltöztetek a kutyákkal megbeszéltétek ezt velük? Közös udvaros helyen, ha az udvarban akartok állatot tartani, azt illik előre megbeszélni.
2013. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen meg lett beszélve..semmi ellenvetés nem volt érte! ezért nem értjük.
2013. jún. 11. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Plg.hivatal!


HAbár a kutya a te felelősséged, hogy ne menjen át hozzá. De azt, hogy a te részedet valamilyen módon elkerítsd csak van valamilyen módon jogod. Legalább egy részére. Beszéld meg velük, hogy valamennyit lekerítesz. Ha nem tetszik nekik, kérj tanácsot valakitől - ügyvéd vagy polg.hiv.-, hogy ehhez van e jogod. Mert nem mindegy szerintem, hogy társ.ház vagy osztatlan közös a telek.

Ha van rá jogod akkor húzz fel egy kerítést, semmit nem tehet ellene.

2013. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy nincs olyan, hogy "én felem vagy ő fele" osztatlan közös tulajdon a telek, kivéve, ha szerződésben szabályozva van a használat. Utóbbi esetben pedig rakhattok kerítést. Legközelebb vegyétek fel amit mondanak, mert bizonyíték nélkül semmit se tudtok tenni.
2013. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Össze kell szedni a kutyagumit, hatásos tud lenni.

Ha lemérgezi akkor több éves börtönt is kaphat, mond meg neki.

2013. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. jún. 12. 11:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Úgy néz ki hogy a sok hasznos információ segítségével sikerül megoldani a problémát ! Hálás köszönet mindenkinek!! :)
2013. jún. 13. 15:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a megoldás?
2013. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
bementünk együtt a polgármesteri hivatalba és ott volt 1 kisebb vita de aztán minden oké lett átmentünk a földhivatalba hogy hol van a telekhatár és így készül már a kerítés
2013. jún. 14. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!