Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bünteti a rendőr, ha valaki...

Bünteti a rendőr, ha valaki járdán biciklizik?

Figyelt kérdés

A külvárosban lakunk és elszaladtam a kisboltba bicajjal ami kb 1 km-re van tőlünk.

Nincs biciklim, ritkán biciklizek,a tesóméval mentem el,de én,ha biciklizek akkor szinte mindig a járdán megyek óvatosan persze,hogy neki ne menjek a gyalogosnak,mert az úttesten életveszélyes kerékpárral közlekedni.


Mikor jöttem vissza,az úton jött egy rendőrautó és az egyik rendőr "úgy" nézett kifelé rám,hogy szinte bámult,de mentek tovább.

Eszembe jutott,vajon nem az volta baja,hogy a járdán megyek? És elgondolkodtam,hogy vajon ezt büntetik,amit legfelül kérdezek?!


Személyim nem volt nálam,úgyhogy az oké,mert csak a boltba szaladtam el,de,ha megállított volna akkor biztos számon kéri,hogy nincs nálam a személyi,de vajon a járdán menésért is büntetnek?



2013. jún. 14. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, bünteti a rendőr, elvileg... mert a KRESSZ szerint nem mehetsz bicajjal a járdán, holott sok esetben nyilván ez biztonságosabb lenne, mert az úttesten való biciklizés a legtöbb figyelmetlen autós miatt valóban veszélyes. Tudják ezt a rendőrök is, ezért csak néha büntetik meg emiatt a bicikliseket, de egyébként nem jellemző.
2013. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
a KRESZ szerint TILOS, mivel kerékpározol akkor az járműnek minősül, és csakis kerékpárúton vagy közúton használhatod. például zebrán is tilos áttekerni. és ezek a bringásra is vonatkoznak.
2013. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy a csengőt meg a többi kötelező felszerelést is sasolta, azért nézett annyira.
2013. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a zebra tudtommal nincs benne a kreszben, tehát nincs se engedélyezve, se tiltva.


járdán 10km/h -val mehetsz ha az úttest kerékpározásra alkalmatlan. (ne kérdezd mikor alkalmatlan, senki se tudja)


Nálam az az alapszabály, hogy nem megyek olyan úton ahol busz is közlekedik. Igyekszem kerülni olyankor kisebb forgalmú utakon, mellékutcákon, illetve előre megtervezem az utat keresve a kerékpárutakat.


Persze szerintem se para ha néha járdán megy az ember ha pl miért menjek be a nagy forgalmas autó útra egy parkolóból, hogy eljussak a 20m-el alrébb lévő bringaútra meg hasonlók.

2013. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek szabad (12 éves korig), de őket nyilván nem is büntethetné meg a rendőr.
2013. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Gyereknek is csak főútvonal mentén szabad, másutt nem. A járhatatlan állítólag fizikai járhatatlanságot jelent, tehát pl. rossz földút, kockakő.


De az szerintem sem valószínű, hogy a rendőr megbüntetne a járdán biciklizésért, ha óvatosan mész és ha sötét van, ki vagy világítva. Persze lehet, hogy peched van, és kifogsz egy háklis rendőrt.


Viszont ha már a járdán mész, akkor nagyon figyelj a kereszteződésekben: a járda gyakran beláthatatlan, és a kanyarodó, kapuból kihajtó, behajtó stb. autók nem biztos, hogy észrevesznek.


Igazából a járdán/kerékpárúton a kereszteződésben sokkal nagyobb a veszély, mint ami akkor érne, ha az úton mennél (amivel azt kockáztatod, hogy valaki hátulról elüt). Ez utóbbi nagyon ritka baleset. Én évente kb. 4000 km-t biciklizem városban, közlekedési céllal, télen-nyáron, úgyhogy van már némi tapasztalatom. Ha érdekel, hogy a sokat közlekedő kerékpárosok mit javasolnak, olvasd el ezt: [link]

Ismétlem, ez a lakott területen belüli közelkedésre vonatkozik, az országúton azért más a helyzet.

2013. jún. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
Ha ilyenért büntet a rendőr,akkor az már a ganéjság magasiskolájának számít.
2013. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Jah.egyetértek amúgy.
2013. jún. 14. 20:53
 9/16 anonim ***** válasza:

"járdán 10km/h -val mehetsz ha az úttest kerékpározásra alkalmatlan. (ne kérdezd mikor alkalmatlan, senki se tudja"


De az a csúnya KRESZ azt azért megfogalmazza, hogy a nagy forgalom az nem minősül alkalmatlannak!!!!!!!!4

2013. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy megbüntethet, de én itt Győrben lazán járdán megyek nagyon sok helyen, ahol nincs kerékpárút. Csengőm sincs, lámpát is csak éjjel teszem fel. Még soha nem büntettek meg.


Személyiről meg csak annyit, hogy begyógyszerezve és alkoholos befolyásoltság alatt mászkáltam a városban és leültem a fűbe valahova A rendőrök rámvilágítottak odajöttek, kérték az irataimat, nem volt nálam semmi, csak bemondásra mondtam az adataimat. Végül csak annyit mondtak, hogy legyen nálam legközelebb, mert ha valami bajom esik, akkor nem tudnak azonosítani. :)

2013. jún. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!