Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jól értelmezem ezt a fegyveres...

Jól értelmezem ezt a fegyveres dolgot?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy boxerem. Rám támadnak az utcán megütöm vele a támadót, megsérül, feljelent. Jogos önvédelem és semmit nem kapok érte, hogy boxerrel vertem meg, mert "a helyszínen találtam". Viszont ha ugyan ezt a boxert egy remdőr találja meg nálam úgy, hogy nem is használom csak pl a táskámban van akkor meg pénzbírságot kapok?
2013. jún. 16. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

ez olyan mint pl lőfegyvernél.


birtokolsz illegálisan lőfegyvert meg lőszert. megtámadnak és jogosan használod. Akkor nem ítélhetnek el emberölés miatt. Viszont az illegális lőfegyver meg lőszer birtoklás miatt felelned kell.


ugyanez a boxernél is. Ha jogos volt az önvédelem, akkor nem ítélnek el miatta, de a fegyver miatt igen. Nem életszerű, hogy találtad.

2013. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudják bebizonyítani, hogy az enyém, simán ráfoghatom h a támadóm ejtette el vagy ilyesmi...
2013. jún. 17. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nyilván rajta lenne a támadó ujjlenyomata is.
2013. jún. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a boxer tartása illegális ezért kicsit nehéz lesz kimagyaráznod, hogy hogyan is került hozzád. A rendőrök ( a látszattal és a média szajkózása ellenére) nem hülyék, tudni fogják, hogy honnan van. Ahogy a lőfegyver sem valószínű, hogy belepottyan a kezedbe. Ráadásul ne reménykedj a jogos védelemben, ha valaki mondjuk (tételezzük fel) meglök, te pedig boxerrel bevered a képét. Ez felfegyverkezve elkövetett súlyos testi sértés. Ha lőfegyverrel csinálod meg ugyanezt, hogy támadásra úgy reagálsz, hogy fegyvert fogsz rá és megölöd, akkor fegyveresen elkövetett emberölés gyanújával fog megindulni ellened a büntetőeljárás.

Mint már mondtam a boxer tartása illegális, még szép hogy eljárás fog indulni veled szemben. Hogy megértsd: 1. tartani illegális. 2. egy ilyen eszközt általában nem azért hord magánál az ember, hogy a könnyebben menjen otthon a tésztagyúrás a réteshez. 3. az ilyen helyszínen találtam beszólássokkal vigyáznék, mert meg fogják kérdezni, hogy pontosan hol találtad. tanúvallomások alapján pedig kiderülhet, hogy nálad volt és ilyenkor nem a támadó fogja megszívni, hanem te.

Szóval véleményem szerint tegyük fel, hogy nincs boxered, ha attól parázol, hogy megtámadnak vegyél egy paprika-spray-t ha gáz van az arcába nyomod. Annyi lehetőséged lesz, hogy elfuss. Ez kérlek a jogos védelem, nempedig az hogy ott maradsz és rommá vered a képét egy boxerrel.

2013. jún. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként ez egy teljesen elméleti kérdés nem vernék össze senkit. Csak mostanába olvasgatok az ilyen legális ill. illegális fegyverekről és ez jött le, de akkor tévedtem, köszi a válaszod!
2013. jún. 17. 01:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném az előző válaszolót hogy a boxer tartása legális, viszont a viselése már törvénybe ütközik.
2013. jún. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ha attól parázol, hogy megtámadnak vegyél egy paprika-spray"


A kapszaicin tartalmú spré (paprika) közterületen történő viselése szabálysértésnek minősül lévén, hogy közbiztonságra különösen veszélyes eszköz.



"175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet 3. § e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket."

2013. jún. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Köszi a pontosítást! Egyébként nyilván nem arra gondoltam, hogy valami durva cuccal rohangáljon az ember. Ha nem paprika akkor van bors-spré is meg mittudom én hányféle. Érdemes bekukkantani egy vadászboltba és utánakérdezni. (Én a futásban hiszek:P, főleg ha többen vannak.)
2013. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hát nem tudják bebizonyítani, hogy az enyém, simán ráfoghatom h a támadóm ejtette el vagy ilyesmi..."


Ha ilyen egyszerű lenne, mindenki kitalálhatna az adott esetben egy-egy sztorit és akkor mindent megúszhatna. Nem így működik. a bíróság is az életszerűséget fogja nézni. Nem fog ilyen mesét elhinni, hogy találtad.

2013. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!