Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozók is szoktak "fegyver...

A nyomozók is szoktak "fegyveres akciós" elfogást végrehajtani?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül tettem idézőjelbe, tudom, hogy elég rossz megfogalmazás.

Azt tudom, hogy a nyomozók is fognak el körözötteket, de arra volnék kíváncsi, hogy vannak-e esetek amikor "Rendőrség, ne mozduljon!" felkiáltással rászegezik az illetőre a fegyvert, utána földre kényszerítik?

Vagy ezt csak a TESZ?


2010. jún. 18. 22:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha tudják hogy fegyveres ellenállásra számíthatnak akkor a kommandót vetik be. Ha nem akkor a nyomozók is elfognak. Ugye ismert mikor a betörőt bekerítették és a bűnöző megadást színlelt és lelőtte a rendőrt.
2010. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ha tudják, hogy fegyveres ellenállás lehet, akkor a TESZ intézi.

De a nyomozóknak akkor nincs olyan amikor úgy hozza a helyzet, hogy fegyveres elfogást kell végrehajtaniuk?

2010. jún. 18. 23:04
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Amit írtam az is fegyveres elfogás volt ahol Boros őrnagyot megölte a bűnöző.
2010. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem fegyveres személy elfogását értem a fegyveres elfogás alatt hanem amit a kérdésben kiírtam és alatta részletesen.
2010. jún. 18. 23:13
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De milyen esetekben?

Mikor van amikor még nem kell TESZ, de már nem elég egyszerűen odamenni, igazoltatni és utána vasra verve elvinni?

2010. jún. 19. 11:16
 7/14 anonim ***** válasza:
A TESZ-t nagyon ritkán vetik be. Ők kifejezetten a terroristák ellen szolgálnak, túszejtések esetére vagy hasonlóra, mint pl: SAS, Delta Force, GSG 9. Bár az előbbi kettő katonai, de kb hasonló szerepkörben vetik be őket. Túszmentés, terrorelhárítás. Amire te gondolsz az a Készenléti Rendőrség, vagy vidéken a megyei bevetési egységek feladata. Ők a kommandósok köznapi nyelven.
2010. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, így már világos.


Az alapkérdésre tudsz válaszolni?

2010. jún. 19. 23:26
 9/14 anonim válasza:
Én ugyan nem vagyok rendör, de nyilván nem véletlenül van nekik is fegyverük. Ha ugy adodik a helyzet mindenképpen használniuk kell.
2010. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Úgy látom te sem egészen értetted meg a kérdést.

Szükséghelyzetben persze, hogy használják.

De van-e úgy hogy alapból fegyverrel rohanják le vagy ugranak elő?

2010. jún. 20. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!