Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség szokott olyat...

A rendőrség szokott olyat csinálni, hogy látja azt az embert aki csinálja a bűnt, még akkor is, ha pont lop vagy csal, de nem megy oda, hanem figyeli?

Figyelt kérdés

Sajnos tapasztalat.

Még régen 2005-ben elkövettem egy butaságot,csalás-hamisítás bűntett,de jelzem,hogy akkor még sokkal komolytalan ember voltam,de mostmár nem csinálnék ilyeneket.


Akkor két hónapig majdnem minden nap jártam az utcát,hogy "új közmű kiépítésére" gyüjtögetek,mert annál a cégnél dolgozom,tehát annak adtam ki magam és közbe saját magam nak gyüjtöttem a pénzt és egyik nap mikor pont a kis mappámmal mentem az egyik utcán a egy civil autóbol egy civil inges ember nézett ki rám,de ment tovább és elment.Én meg csináltam tovább amit csináltam.


Két héttel később egy ember behívott a házába és mondta,hogy ő is fizet,igyak már egy kávét és maradjak egy picit csak várjak,mert beszél a feleségével telefonon. 5 perc múlva kijöttek a rendőrök és el is vittek a falu őrsére. Szal a rendőrséget hívta akkor.

Bevittek és hívták a nyomozókollégájukat,akik miután kijöttek bevittek a nagy városi kapitányságra és ott kihallgattak stb. és akkor leesett,megismertem,hogy az egyik nyomozó aki kérdezgetett az az volt aki két héttel azelőtt amit már írtam,eljött ott civil kocsival(akár akkor el is foghatott volna tettenérés közben)és mondtam is neki,hogy az urat egyszer láttam ott eljönni és mondta,hogy"figyellek már rég óta"-kérdeztem,akkor miért nem fogott ott el?-felelte,mert egy tettenérést szerettünk volna látni.


Nem értem,ha azután amikor látott abbahagytam volna a csalást akkor lehet mai napig nem találtak volna meg és nem az a cél,hogy,ha elsőnek meglátják a rendőrök akkor el is kapják,hogy ne csinálja tovább?


Elnézést azért írtam le a saját tapasztalatomat,hogy volt iylen,hogy látott,de nem kapott el.


Szoktak ilyet csinálni máskor is ,hogy figyelik de nem kapják még el csak,később vagy ritka és,ha igen akkor mi a jó nekik ebben?



2013. jún. 24. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak, ha nincs elég bizonyíték, tettenérés kell vagy a társaikat is fel akarják térképezni, elfogni.


Az, hogy éppen mentél az utcán, az nem tettenérés. Ha követett volna, te bementél volna egy házba és ott kellett volna elfognia.

De ezt akkor nem tartotta kivitelezhetőnek. Biztosan azt gondolta, hogy látnád ha követ.

2013. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a rendőrségi módszerek is olyan változatosak,mint az elkövetői módszerek,van minden
2013. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor volt az első-utolsó ügyem a rendőrséggel az biztos.

Reggel 9-től du fél 4 ig a rendőrségen voltam,meg be be kellett 2-3 szor is fáradni még kihallgatásra,meg a bíróság..féltem is,hogy börtönt kapok,de megúsztam egy pénzbüntetéssel,csak azt nem értem,hogy a pénzbüntetés nem volt olyan sok mint a kár.

Ja meg még eszembe jutott,hogy akkor azt is mondta a rendőr,hogy te azt a sok pénzt eljátékgépezted,pedig nem.

Én azért csináltem akkor ezt a butaságot,mert megszűnt a munkaviszonyom és besz@rtam,hogy pénz nélkül maradok.

De nem is értem honnan találta ki a játékgépet,mindegy...

2013. jún. 24. 18:13
 4/5 ConnectCare ***** válasza:
Az ilyen módon működő rendőrt fedett nyomozónak hívják és pont az a működésének a lényege, hogy információt szerezzen úgy, hogy ne lehessen felismerni, hogy rendőr. Ha szükséges, fedett nyomozó egy bűncselekményeket leszámítva még bűncselekményt is elkövethet.
2013. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ConnectCare ***** válasza:
*egyes
2013. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!