Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha közúti baleset történik,...

Ha közúti baleset történik, és azonosítani tudják az áldozatot, a rendőrség két embere közli ezt a legközelebbi hozzátartozóval. Mi ilyenkor a pontos protokoll?

Figyelt kérdés
Tehát, mi alapján választják ki, hogy melyik két rendőr megy ki a házhoz közölni a hírt, és ez a hírközlés pontosan hogyan történik. Mi a "sablon" szöveg, stb.?
2013. júl. 9. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Közúti baleset történik, meg is hal az áldozat rögtön. Tanakodnak a rendőrök, ki legyen az, aki a rossz hírt elmondja majd megboldogult barátjuk feleségének, amire Kovács főtörzs jelentkezik, mondván, jól feltalálja magát az ilyen kényes szitukban. Ezzel el is megy. Egy óra múlva egy láda sörrel a kezében tér vissza, amire a többiek meglepve:

- Hát ez meg honnan?

- Az áldozat feleségétől.

- Halálhírét vitted, ő meg adott egy láda sört?!

- Hát, amikor bekopogtam és ő ajtót nyitott, azt mondtam: ön bizonyára az áldozat özvegye?! Erre ő elkezdett szabadkozni, hogy, nem özvegy még, meg minden... Amire én: na fogadjunk egy láda sörben!

2013. júl. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
25%
Hát ez nagyon xddddddddddddd
2013. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sni ***** válasza:
53%
Ment a zöld kéz, mert viccnek elsőrangú... :) De nem olyan jó poén közölni valakivel, hogy meghalt a hozzátartozó, és egyénfüggő, ki hogy közli, sok mindent kell figyelembe venni! Én egyszer csináltam, nem is akarom többször!
2013. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

-Özvegy Kovácsné?

-Nem.

-De...

2013. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Kovács tizedesnek meghalnak a szülei autóbalesetben,gondolkozik az őrnagy,hogyan kéne elmondani.

Aznap a gyakorlat elején az őrnagy felkiált

-Mindenki,akinek élnek a szülei lépjen előre!Kovács,maga lépjen vissza.

2013. júl. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiértesítésnek hívják ezt. Elég szomorú dolog, voltam már én is ilyenen. Sablon szöveg? Olyan nem igazán van. Odamegy az ember megkérdezi a hozzátartozó adatait, az áldozat adatait (hogy jó helyre ment-e, mert az elég ciki, ha odafent elnéztek valamit). Aztán sajnálattal közli, hogy itt és itt közúti baleset történt és a felesége/férje/gyermeke/anyukája/apukája életét vesztette a baleset következtében. Általában első körben a rendőrség sem rendelkezik több információval, hiszen még lehet, hogy tart a helyszíni szemle, vagy az is lehet, hogy a mentés is folyamatban van, csak őt már beazonosították. Általában ilyenkor van orvos is, ha esetleg rosszul lenne a hozzátartozó, akkor legyen ott nehogy baj legyen (szívroham, agyvérzés, vagy egy ájulás is végződhet rosszul). Kb. ez a menete, amint új információk lesznek, a rendőrség úgyis felveszi velük a kapcsolatot.
2013. júl. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. júl. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!