Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinálnak általában a...

Mit csinálnak általában a rendőrök, mikor kihívják őket hajnali 11 meg utána, hogy hangoskodnak a házibuliban?

Figyelt kérdés

És van valami limit, hogy már 3. szorra jönnek megint ide ki?

Szomszédban volt buli kb áprilisban, akkor kijöttek a rendőrök, mert hangosan hallgatják a zenét, nyitott ablakkal, és az utcán dumálnak olyan hangosan, hogy a zenétől nem hallják egymást, és túl akarják ordítania zenét. Meg tapsikolnak stb.

Na kijöttek akkor a rendőrök, akkor nem volt buli kb 1 hónapig, majd megint lett, megint kijöttek, és nem voilt buli a múlt hétig. A múlt héten megint kijöttek... xD

És most arra gondoltam, hogy ilyenkor mit mond a rendőrség?

Hogy vegyenek vissza, mert bevisznek egy pár embert?

És nincs valami limit, hogy már 3. szor kellett kijönniük, akkor megbüntetik a tulajt?



2013. júl. 21. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ó ez rendőri szemszögből nagyon egyszerű :

-ha valaki bejelenti,hogy megy a csendháborítás,akkor kimennek és ha először járnak ott,figyelmeztetik a házigazdát,-ezt utólag feljegyzik maguknak,

-második esetben már kb 10 ezer forintot kell hogy kiszabjanak ,harmadik esetben 20 ezer forint a csendháborítás,negyedik esetben előzetes fogvatartás 3 napig,

-ha két rendzavarás között, több mint 6 hónap eltelt,akkor mindig elölről kezdődik az eljárás,

2013. júl. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Örülj neki hogy kimennek. Nálunk ha hívja őket valaki akkor ki sem jönnek, ha igen akkor 2-3 óra késéssel.
2013. júl. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először csak ejnye bejnye, másodszor már lehet fizetni. Az első jól megmondta.

Második: A rendőröknek kötelességük kimenni ha hívják őket bármi eseten is szóval oké hogy késéssel de kimentek nem?

Azt nem tehetik meg hogy nem mennek ki, egyébként civil ruhásokat is kiszoktak küldeni mert van amikor ha meglátja valaki a rendőr autót egyből kuss lesz. Nálunk már volt ilyen, akkor az egész utca megközelíthetetlen volt szinte mert annyian voltak egy házibuliba és szép kis káoszt okoztak. Másnap meg két szemetes kukát pakoltunk tele csak a sörös dobozokkal meg üvegekkel, a cici csikkekről nem is beszélve. Ide jött rendőr amikor valamelyik szomszéd kihívta őket akkor volt egy be súgó aki direkt figyelt pár sarokkal arrébb és leadta az infót majd mindenkit betereltek és kuss volt. Akkor nem voltam itthon de a párom mesélte hogy így volt a rendőr autó megállt körbenézett majd elment. A következő bejelentés után civil rendőröket küldtek, akkor szóltak a házigazdának hogy vegyék vissza magukat, akkor nyugisabb lett a helyzet akkor jöttem haza pont, de hajnali 4 ig megállás nélkül buliztak. Akkor már senki nem hívott rendőrt, mert láttuk hogy értelmetlen volt. Csak pár nappal később az egész utcában érdeklődtek a rendőrök hozzánk is becsengettek mi meg azért jó pár házzal arrébb voltunk, elmondtam nekik hogy mi volt meg minden aztán leléptek.

Mivel az illető aki a bulit szervezte felnyomták mert valamit megrongált, vagy megrongáltak a bulizók így más miatt is indult ellene eljárás, de azt tudom hogy nem kis összeget varrtak a nyakába, és a csendháborítás összege csak a büntetés nagyon pici morzsáját tartalmazta. Mert fizetnie kellett az eljárási díjért, plusz a károkat is neki kellett megfizetnie mert biztosítója nem volt. Szóval rendesen megszívta azóta még egy laza kertibulit sem rendez.

2013. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért hozzátartozik a dologhoz - ha már szóba került a ki sem jönnek kijelentés - vannak olyan rendszeres bejelentők, mint múlt héten is aktív ember.

Történnek a bejelentések: 22 óra, 22:30, 00:15, 03:55 ez mind egy embertől. Többször jártunk arra, és csendben hallgattuk a ház előtt, az alig hallható zenét. Az nem lehet zavaró a szomszédnak, főleg egy városunk napján.

Nem zavartuk a zenélő embert, csak legelőször felhívtuk a figyelmét, hogy ne legyen hangosabb, a viselkedéssel se legyen gond, és ezt be is tartották.

Szóval van olyan idős, aki nem tud aludni (mert idős, vagy beteg) és félóránként hívja a rendőrséget. Ha jutna rá idő, akkor se megyek ki zaklatni.

Persze neked nagyon egyszerű ilyen kijelentéseket megtenni, hogy nem mennek ki, meg ha mennek, akkor is késéssel. Tudod, nem csak te vagy a világon.

2013. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

bocs, #3: cici csikk :D :D :D Ezen jót nevettem :)


Egyébként ha a rendőrök járnak kint, akkor azért apránként rendeződni szokott a helyzet.

A barátnőm egyszer a belső lépcsőházas társasházi szomszédjára akart rendőrt hívni, rögtön lepasszolták a kerületi közterületeseknek, akik meg max. a lépcsőházi kapuig jöhettek, onnan nem hallatszott a belső udvari ricsaj, így nem történt semmi.

Szerencsére más okból elköltözött mire kibontakozott volna komolyabban a konfliktus.

2013. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Az én tapasztalatom, hogy konkrétan semmit.

Én egyetlen éjszaka alatt hívtam 4 alkalommal, de semmi nem történt. Pedig elég pofátlanul beszéltek a rendőrökkel a bulizok. Kinyitottam a bejárati ajtót, és mivel 2 emelettel lentebb volt, mindent hallottam. A suhanc közölte a rendőrrel, hogy többet ne jöjjön, mert már így is tönkre tette a szülinapját. A zsaruk ki sem kanyarodtak az utcából, mintha itt se lettek volna. 4.-re nem hívtam őket.

Mivel albérlők voltak a ház lakói együttesen elérték, hogy a tulaj felmondjon nekik. De soha egyetlen forint büntetés nem érkezett, pedig nem csak mi hívogattuk a rendőröket. Ezt onnan tudom, hogy a tulaj utána járt, nem-e büntették meg mint tulajt, és esetlegesen nem-e dobták ki a levelet az albérlői. És akkor mondták, hogy valóban rendszeres vendégek voltak, de nem bírságoltak....

2013. júl. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!