Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikor várható eredmény az...

Mikor várható eredmény az ügyben és azonnal nyomoznak utána? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Tegnap a Cepel plaza előtt parkoltam le míg bementem és arra jöttem ki,hogy az autóm ablaka be van tőrve és ellopták a táskámat benne az irataimmal és 250 ezer ft-al.Mivel láttam,hogy ahová parkoltam oda néz pont egy kamera és,gondoltam rendőrt hívok,hívtam is,de nem tettek semmit,hanem azt mondták,hogy én menjek be a kapitányságra feljelentést tenni munkaidőben.

Ma reggel be is mentem ,feljelentést tettem (egyelőre ismeretlen tettes ellen indítanak eljárást) és hazajöttem,most várok.


Vajon mikor a feljelentéssel elkészültünk ma délelőtt és eljöttem,már a nyomozó ma nyomoz az ügyben? Már lehet ma kimegy a plázához kikérni a kamerafelvételt, amit tud már ma csinálja,azonosítsa a felvételt vagy nem aznap szokták elkezdeni,hanem mondjuk másnap stb?

Meddig kell várni,hogy eredmény legyen?



2013. máj. 16. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Minimum 30 nap, és még 30 nappal lehet meghosszabbítani az eljárást. Kb. ezzel számolj. Lehet, hogy ma vagy a napokban kimegy, de te ezekről nem fogsz tudni. Illetve az értékeid nyilván már nem lesznek meg.
2013. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegyük tisztába a rendőrségen belüli feladatköröket.

A telefonhívásodra egy járőr, vagy bűnügyi technikus ment ki. Amennyiben nyomrögzítésre nincs mód, abban az esetben a járőr leigazoltat, felírja az eltűnt értékeket, és jelentést ír róla. Az ügyeletes felveszi a feljegyzést, majd ha te magánindítványra bemégy a rendőrségre feljelentést tenni, akkor indul a nyomozás. A feljelentésed megkapja egy nyomozó, és a rendőri jelentés illetve a te feljelentésed alapján beszerzi a bizonyítékokat. Ha szerencséd van, akkor jó minőségű a kamera, és a rendőrség látókörében ismert az elkövető.

Ezt követően ha megvan a személyazonosság, akkor beidézik, gyanúsítottként meghallgatják, majd küldik tovább az ügyészségre vádemelési javaslattal. Te majd csak hivatalos formában ekkor kapsz értesítést.

1-2 éves procedúrára készülj ha meglesz az elkövető. Ekkor még csak ítélet fog születni, ha születik, az anyagi kár miatti polgári per pedig csak ezt követően kezdődik.

Biztosító nem fizet?

2013. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen jrőrök jöttek ki és mindent úgy jegyeztek fel ahogy írtad,nyomot ők nem rögzítettek és még azt sem csinálták meg,hogy bemenjenek azonnal a kamerafelvételekért,hanem én menjek be feljelentést tenni és majd akkor foglalkoznak az üggyel,nagyjából ennyi.
2013. máj. 16. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem mentek be, mert nekik ez nem feladatuk, a felvételek kiírása sem úgy megy, hogy bemegy a rendőr aztán kell ez meg az.

A nyomozó az ügyszámra hivatkozva kikéri az adott 1 óra felvételeit, ez hivatalosan, kiírt cd-re vagy dvd-re kerül.

Az ügyészség (nálunk) nem fogad el csak közvetlen kiírt felvételeket, a pendrivos megoldás nem jó, mert utólag digitálisan megmásítható, törölhető.

2013. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az állampolgár elvárná, hogy ha sérelem éri, akkor azonnal álljon össze egy nyomozócsoport, vegyenek dns mintát az elkövető hajszálmintájából, és már mehetnek is a házához.

Sem a technika, sem a létszám, se a törvényi háttér nincs meg ahhoz, hogy így dolgozzanak. A rendőrségi törvényben előírt kötelezettségeinek eleget tettek eddig a rendőrök.

A filmet külön kell választani a valóságtól. Egy nyomozó átlagban 15-20 üggyel dolgozik havonta, de nem ritka, hogy a duplájával. A járőr pedig egész nap bejelentésekre megy, elővezet, és csinálja a rábízott feladatokat. Az sem biztos, hogy aznap a járőr még meg tudta írni a jelentéseit. A tiéden kívül még lehet ír 4-5 jelentést, ez minimum 2-3 óra, és persze ha bejelentés van, akkor szalad.

Nem sajnáltatás miatt írtam, csak a tisztánlátás végett.

2013. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!