Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Viselési engedély gázfegyverhe...

Viselési engedély gázfegyverhez ügyfélkapun keresztül. Hogy fizetem be a díjat?

Figyelt kérdés

Esetleg utalni kell, vagy valami kitöltetlen csekket kitölteni? Be tudom írni a befizetés összegét meg az időpontot illetve a befizetés azonosítóját az abevjava-s doksiban. Számlaszámot nem találtam sehol, úgy néz ki, hogy csekken kell fizetni, de vajon van mód arra, hogy ezt anélkül oldjam meg, hogy bemegyek a Brfk-ba?


Persze mindenképpen be kell mennem, mert a fegyvert be kell vinni, de nem lenne rossz ha nem kéne ügyintézés közben kifutni csekket fizetni aztán vissza. Mindenkinek jobb ha rövidebb lesz az egész procedura.


Csinált már valaki ilyet?



2013. júl. 25. 17:00
1 2
 1/16 kovpet ***** válasza:
80%
Az ügyintéző ablakok mellett 10 méterre van egy kis posta. Legalábbis pár éve még volt.
2013. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. kiderül majd :/

Írtam nekik mailt és visszadobták, hogy érdeklődjek az xyz telefonszámon a befizetés lehetőségeiről. Passz, majd ha megjött az erkölcsim akkor felhívom őket.


Legrosszabb esetben helyben fizetem be nekik ami kell.

2013. júl. 26. 12:47
 3/16 kovpet ***** válasza:
100%

Erkölcsi nem kell, nagyon nem. Régen sem erkölcsi kellett, de most már az adattovábbítási sem kell.

[link]

2013. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

a telefonban (brfk) azt mondták, hogy vinnem kell.


erkölcsi meg adattovábbítási már így nincs, össze van vonva vagy mifene, csak egy van (szintén másik hivatalban tettek helyre ezzel kapcs)


Nah most akkor mi van? :)

El tudom képzelni, hogy a brfk-s hölgyike hülye volt hozzá....

2013. júl. 26. 16:19
 5/16 A kérdező kommentje:

persze lehet direkt csinálják. Annó barátnőmnek kellett polg hivatalnak a TB fizetéséhez egy igazolás a munkaügyről, hogy nem kap tőlük semmit. Nem tudott kimenni mert lábműtéte volt és a wc-re alig bírt kisántikálni. Én intéztem neki amit tudtam.


Kiderült, hogy a munkaügytől a polg hivatal kikérhetné az adatokat jogsegéllyel. Nem tették meg, panaszt tettem, cserébe jött a hiánypótlás, szal ki kellett sántikálnunk Zuglóból Újpestig.


Így el tudom képzelni, hogy direkt szopatnak... De már mind1, mert online megigényeltem az erkölcsit, szal 1-2 héten belül küldik.

2013. júl. 26. 16:22
 6/16 kovpet ***** válasza:
100%

Te tudod, de az erkölcsi nem kell és nem is jó erre.

A gazpisztoly.hu -n fent van a dolog menete, a fenti linkem annál újabb fejlemény, tehát kiegészíti azt.


Ezekkel meg csak írásban kommunikálunk, telefonban behazudnak akármit.

2013. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Erkölcsi már nincsen, tehát idáig volt két darab cucc, egyik az erkölcsi, a másik meg a hatósági adattovábbítás vagy mi.


De ezek már nem léteznek. Egyben van a kettő. összevonták.

Ha a hatósági jó volt, akkor amit igényeltem (és már ki is fizettem online, ezért mondom, hogy már mind1) jó kell legyen.


De azért megjegyzem, meg utánanézek az oldalon a dolgoknak. De már eső után köpönyeg :/

2013. júl. 26. 16:32
 8/16 A kérdező kommentje:

[link]


"A hatósági erkölcsi bizonyítványt és a hatósági bizonyítványt összevonták, ezután hatósági erkölcsi bizonyítvány készül. Ezt egyszerűbben kitölthető zöld színű formanyomtatványon lehet igényelni, amit a postákon, valamint online, az Ügyfélkapun keresztül, az úgynevezett webes ügysegéd rendszerén lehet kérelmezni.


Az új hatósági erkölcsi bizonyítvány megjelenésében megegyezik a régivel, adattartalma azonban megújul. Hatósági erkölcsi bizonyítvánnyal lesz igazolható a speciális feltételeknek való megfelelés vagy a büntetlen előélet, és az, hogy a kérelmező nem áll közügyektől vagy foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt.

Az új hatósági erkölcsi bizonyítvány továbbra is 3100 forintba kerül."

2013. júl. 26. 16:35
 9/16 kovpet ***** válasza:
Akkor ez még újabb infó, köszi. Szerencsére nekem most nem aktuális egy ideig, van elég viselésim :)
2013. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hamarosan én is csatlakozom 2 játékszerrel a "klubhoz" :)
2013. júl. 26. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!