Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek melyik gázpisztoly...

Szerintetek melyik gázpisztoly a jobb? Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

1:

[link]


2:

[link]


3:


[link]


Illetve ennek a két tipusú lőszernek lennék kíváncsi a hatására, hogy mit csinál?


[link]


[link]


Ezek közül gondolkoztam hogy megveszem, de még nem tudom hogy melyiket. Pontosan hogyan működnek ezek? Minden lövés előtt fel kell húzni a kakast? Mennyire megbízható? Nem vagyok egy nagyokos ebből a szempontból, úgy kérném a válaszokat :D :D Illetve még annyi, hogy hogyan tudom elintézni a viselési engedélyt, mi kell hozzá, és menynibe kerül?



2013. jan. 29. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Minek neked fegyver?
2013. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jobb ha van és nem kell, mint ha nincs és kéne. Csak önvédelem céljából kell. Ebbe a mai világba nem lehet tudni....
2013. jan. 29. 09:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A Brunit, mint márkát felejtsd el. NAGYON rossz minőségű fegyvereket gyárt, amik nem sokat érnek. Ha önvédelemre kell, akkor egy forgótáras Röhm-ök között nézz szét, pl. 59N vagy 89N.
2013. jan. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:
62%

"9 mm R.(perem gyújtású)" WTF? Ilyen van egyáltalán? :)



A Bruni-t is meg a Wadie-t is sürgősen felejtsd el.

Meg a "lőszer" kifejezést is ilyen kontextusban. Lőszerért 2-8 év jár ha nincs engedélyed.



A többi kérdésedre: korszerű, önvédelemre gyártott revolver esetén nem kell felhúzni a kakast minden lövés előtt. A jó minőségű gázrevolver elég megbízható. A fentiek nem ilyenek.

De a tok is meg a töltény is számít kb ugyan annyit. Hiába fasza a fegyvered ha elakad a tokban és nem tudod elővenni vagy ha elcsetten az első töltény. Lehet, nem lesz időd másodikra. Vagy elakad a dob a kiszakadó csappantyú miatt.


A viselésiről itt tudsz olvasni:

[link]


Az adattovábbítási már nem kell. Néha kérik, de nem kell.

[link]


Ha van még kérdésed, tedd fel.

2013. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most már valamennyire értem a dolgokat :D A lőszek kifejezésért meg elnézést kérem, mondtam, hogy nem vagyok egy nagyokos ebben témában :D Még annyi kérdésem lenne, hogy milyen típusú pisztolyok mondhatók már jónak, megbízhatónak? Esetleg ezek közül? Umarex Python 9mm-s, Keserű Viper 2.5" Nikkel gáz-, riasztópisztoly ?
2013. jan. 29. 12:01
 6/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan erre gondoltam. :


[link]


Mennyire megbízható, vagy esetleg ebben az árkategóriában más? Megmondom őszintén, hogy nem nagyon akarok rá többet költeni.

2013. jan. 29. 12:03
 7/11 kovpet ***** válasza:

A helyedben semmiképp nem vennék használtat. Szerintem már elsőre érdemes jót venni önvédelemre, sok múlhat rajta.

Meg olcsóbb is egyből jót venni, mint 2 szar után venni meg ugyan azt. :)

De ahogy érzed. Csak mindenképp próbáld is ki (azzal a tölténnyel, amivel viselni akarod), ne élesben derüljön ki hogy valami nem ok.

2013. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg előbb tanulmányozd át jobban a gáz-riasztó fegyvereket, sosem szabad elkapkodni a döntést, mert lehet hogy viseléshez kényelmetlen, túl nagy, rosszul tudsz ráfogni, stb.. Előbb nézz utána minél többnek, hogy melyik a hozzád illő, ne bukj rajta 30-40 ezreket.. A viselésről pedig annyit hogy biztos hogy szügséged van ilyenre? Mert gázspray-t sokkal olcsóbban is találsz, aminek ugyan sokkhatása minimális, de 1-2 ember ellen az is jó önvédelmi eszköz. Persze csak tanácsoltam, de javaslom hogy gondold át többször.
2013. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze át gondolom én a dolgokat, ezért is írtam ki a kérdésemet.
2013. febr. 1. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kovpet egy fegyverboltos, a saját termékeit ajánlgatja, a többit meg lehúzza, vigyázzatok vele.
2014. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!