Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A fegyveres testületek tagjai...

A fegyveres testületek tagjai hordhatják szolgálaton kívül a fegyverüket? (NAV, Rendőrség)

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha van fegyverviselési engedélyük, minden további nélkül.
2013. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ja vagy úgy érted a szolgálati fegyverüket? Nem azt semmi szín alatt.
2013. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt a szolgálati lőfegyvert sem, amelyet ők maguk vettek és a sajátjuk és a szolgálatban is azt használnak.
2013. aug. 6. 21:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivan?
2013. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Te egyébként tisztában vagy a szolgálati fegyver fogalmával?
2013. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pl: Veszek egy glock 17-est saját pénzből és a számát bejegyeztetem a rendőrségen hogy azt hordhassam szolgálatba. Akkor az az enyém, azt haza is vihetem nem?

Azt tudom hogy amit a rendőrség ad azt szolgálat végén le kell adni.

2013. aug. 6. 22:10
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:

"Azt a szolgálati lőfegyvert sem, amelyet ők maguk vettek és a sajátjuk és a szolgálatban is azt használnak."


A szolgálati fegyvert a testület adja, és bár a rendőr (katona, pénzügyőr, stb.) nevén van és kizárólag ő használja, a fegyvert csak a szolgálat időtartamára kapja meg. A szolgálat letelte után a fegyvert a fegyverszobában kijelölt tartóban kell elhelyezni, azt a rendőr (...stb) szolgálaton kívül nem tarthatja magánál.


Az engedélyezett magánlőfegyvert viszont nem viheti magával szolgálatba, ott csak a testület által adott szolgálati fegyvert használhatja. A magánlőfegyvert a szolgálat kezdetekor a szolgálati fegyver helyére a fegyverszobában kell elhelyezni, ahonnan a szolgálat leteltével újra felveheti.


Nem keverhető tehát a szolgálati- és a magán lőfegyver.

Magán lőfegyvert egyébként nem lehet "bejegyeztetni" szolgálati fegyverként. Szolgálatban kizárólag a testületnél rendszeresített szolgálati lőfegyver viselhető.

2013. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az utolsónak, csak nem értettem hogy beszélgettem egy NAV járőrrel aki szolgálatból ment haza de ott volt nála egy fegyver.

Még egyszer köszi

2013. aug. 6. 22:23
 9/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Hát igen az könnyen elképzelhető. A fegyveres testületek hivatásos állományú tagjai automatikusan rendelkeznek fegyverviselési engedéllyel. Tehát egy rendőr, vagy egyéb szerv tagja bármikor vásárolhat magánlőfegyvert (amit persze be kell mutatni, és nyilvántartásba venni), és szolgálaton kívül viselheti azt.

Sokan ezt meg is teszik, mert munkájuk során szert tehetnek ellenségekre, akikkel szemben szolgálaton kívül (pl hazafelé menet) is célszerű védekezni.

2013. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyezhetik az otthon tárolást. De civilben nem hordhatja, csak szolgálatba menet, vagy abból jövet.
2013. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!