Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnek joga van...

A rendőrségnek joga van bármikor ok nélkül átkutatni?

Figyelt kérdés
És ha találnak nálam egy "Rendőrségi Használatra" gázspray-t, akkor bevihetnek?
2013. aug. 26. 09:22
 1/4 anonim válasza:
90%

(6) A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a közrendet, a közbiztonságot fenyegető veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi.

Tehát úgyis talál valami okot, hogy átkutasson..

A gázspray-kről azt írják, hogy a legtöbb legális, bár nem tudom, hogy a tiéd az-e.

Sajnos még a legális gázspray-k miatt is szoktak kötekedni a rendőrök, gyakran szabnak ki bírságot, pedig úgy árusítják, hogy utcán is lehet hordani.

Nem tudom mi lehet a megoldás. Gondolkoztál már más önvédelmi eszközben? Olyanban, amit bejegyeznek és kapsz engedélyt írásban. Azzal nem büntetnek meg.

Remélem segítettem.

2013. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kovpet ***** válasza:
Ha nem capsaicin a hatóanyag és 20g alatti a töltőtömeg, akkor a gázspray-ért sem büntethet meg. Törvények szabályozzák az ilyesmit, nem a pont ott lévők személyes véleménye vagy hangulata.
2013. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a nyóckerben lakunk, a dzsumbujban. Naponta végignézzük az ablakból, ahogy sétáló emberek mellé leparkol a rendőrségi kisbusz, kiszáll 3-4 rendőr és igazoltatnak. De nem ám személyit kérnek és viszlát ha semmit sem találtak. A táskájuk tartalmát kiszórják mondjuk egy éppen ott parkoló autóra, minden kis lyukba benéznek, a kabátot le kell venni, átkutatják a zsebeket, a cipőt (!) is láttam már levetetni velük. Ez úgy 6-8 percig szokott tartani emberenként. És higgyétek el, nem a züllött külsejű gyanús alakokat, vagy a kopasz mercis helyi vállalkozókra utaznak, hanem bárkire. A buszmegállóban várakozok reggel és jön reggelente a rendőr is igazoltatni a várakozókat.. Ahogy én nézem szerintem sajnos joguk van bármikor és bármilyen gyanú alapján, akármennyire átkutatni.
2013. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Foglalkozott egyszer az ombudsman is ezzel a sok feljelentés után, hogy mégis milyen alapon motoznak meg a nyílt utcán rendőrök mindenkit ha épp olyanjuk van, miközben azt csak alapos gyanú esetén lehet? A válasz meg az volt ,hogy ez nem motozás, hanem ruhaátvizsgálás, azt meg nem tiltja semmi.
2016. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!