Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem lehet a rendőrséget...

Miért nem lehet a rendőrséget munka közben kamerázni? Megverik az embert?

Figyelt kérdés

Annyi videó van, hogy a rendőrök elkezdenek intézkedni, és az az első, hogy "kapcsolja ki a kamerát! Ne kamerázzon!" Még külföldön is ezt látom, az USAban, meg más országokban. Ha valakit elkezdenek igazoltatni, vagy bármi, egyből a kamera miatt aggódnak.

Mégis miért?

A kamera kikapcsolása után lekevernek 2 maflást az embernek?



2013. aug. 26. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A közszereplők és rendezvények kivételével senkit, sehol nem filmezhetsz engedély nélkül - hivatalos közeget sem.
2013. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rendőr intézkedés alá von téged, akkor videóra veheted mert jogod van hozzá.

Ha viszont csak ácsorog és elkezded kamerázni akkor azért szólni fog, majd valószínűleg igazoltat, amit már rögzíthetsz.Én sok videót láttam a youtubeon ahol arc kitakarás nélkül mutatják az intézkedő rendőrt.

2013. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
2013. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A második hozzászólónak van egy kis belelátása a dolgokba. Csak akkor kamerázhatod le a rendőr(öke)t, ha az intézkedik veled szemben és CSAK azt (azokat) a rendőr(öke)t! Aki csak biztosítja az intézkedést azt NEM kamerázhatod le!

Tehát röviden: jogodban áll lekamerázni a veled szemben intézkedőt!

2014. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Második!!!

Mai napon intézkedés alá vontak a rendőrök, miután egy elég trágár szó elhagyta a száját megkérdeztem hogy szabad-e az intézkedést kamerázni, a válasz az volt hogy nem mert nem közszereplő! Felhívtam a segélyhívószámot megkérdeztem hogy a rendőr aki intézkedés alá von engem kamerázhatok e közben, a válasz ismét csak nem volt!

2015. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!