Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha kölcsönadok valamit egy...

Ha kölcsönadok valamit egy ismerősnek, de az a megbeszéltekkel ellentétben nem hozza vissza, az ugyanúgy lopás?

Figyelt kérdés

A volt lakótársamnak kölcsönadtam a biciklimet. Kevés pénzzel indult másik városba dolgozni, így kölcsönadtam az mtb-omat, hogy ne kelljen buszjegyet vennie, vagy napi egy-másfél órát gyalogolnia munkahelyére és vissza.

Úgy volt, hogy az augusztusi fizuját megkapja és visszahozza. Nem így volt. Írta, hogy nem maradt pénze buszra, mert kauciót kellett fizetnie. Gondoltam, oké. Erre ebben a hónapban sem érkezett meg, a telefonján nem elérhető, facebookon látja az üzenetet, de nem ír vissza.

Nekem pedig nagy szükségem van a biciklire, mivel a munkahelyem a vasúttól 45 percre van, gyors tempóban, és busz sincs este, hogy az utolsó vonatot elérjem. A főnököm sem nézi jó szemmel, hogy negyed órával előbb elkéretőzöm. Másik bicóra meg nincs pénzem!

Tehetek emiatt feljelentést? Tanuim is vannak rá, hogy elvitte a biciklimet, továbbá sms és facebook üzenetek is, amikben ígéri hogy visszahozza (magyarán elismeri, hogy nála van). Viszont nincs a bicikliről papírom, még anno a nővérem vette Pesten, majd nekem adta, mikor Angliába költözött.



2013. szept. 17. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne fb-on üzengess neki, hanem menj el személyes, és vedd el tőle. Elég ha csak kilátásba helyezed, hogy jelented a hatóságnak. Fogalmazz meg egy bejelentést, és küldd el neki. Írd meg, hogy leközelebb már a hatóságnak fog menni.
2013. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért nem fogok 250 kilómétert utazni egy nagyvárosba, azontúl, hogy fingom sincs, merre lakik.
2013. szept. 17. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha nem akarsz utazgatni, akkor ne utazgass, de akkor valószínüleg buktad. Ha biróságra adod akkor valószínüleg ott kéne beadni. Felelőtlenség volt így odaadni. A új fb profilt csinál, új telokártya és kész. Szerintem fiatal lehetsz, hogy -már bocs-, hogy ilyen naiv vagy. Azért egy próbát megér.


Manapság egy fillért sem érdemes kölcsönadni, még "lepapírozva" sem mert nehéz behajtani, a nulla fizetési hajlandóság miatt! De Te úgy adta oda, hogy gyakorlatilag semmit nem tudsz róla.

2013. szept. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valami konkrét személyes adatot tudsz egyáltalán róla amin el lehet indulni?
2013. szept. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nincs lepapírozva, viszont nem egy helyen (sms facebook) elismeri, hogy nála van. Tanúim is vannak.

Természetesen vannak személyes adatok, konkrétan egy önéletrajz.

Úgy engedtem, hogy nálam lakjon, hogy az egyik legjobb barátom bátyja.

Így adtam kölcsön a bicót is. DE az öccsének sem veszi fel a telefont.

2013. szept. 19. 07:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg az öccsét, hogy hol lakik az ürge?

Valóban személyesen kell felkeresned, és visszavenni tőle a biciklit.


Ha a hozzátartozói sem tudják, akkor itt valami turpisság van.

2013. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!