Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetünk? Elmebeteg...

Mit tehetünk? Elmebeteg zsaroló, lopás, a rendőrség tehetetlen.

Figyelt kérdés

A barátom anyukája nem normális, és nemrég levittem a 80 ezer forintos még decathlonban vásárolt biciklimet, mert a barátommal túráztunk. Neki egy legalább 150 ezer forintos biciklije volt otthon.


A lényeg, hogy egy hosszú hétvége alatt, amikor nálunk voltunk (sajnos a szüleim csak hétvégente engedik hozzánk) a két bicikli eltűnt a barátom lakásából ráadásul az anyja pénzt követelt cserébe, mert szerinte mi tartozunk neki. Ez tulajdonképpen lényegtelen.


Én feljelentettem, de a rendőrség nem csinált eddig semmit és csak találgatni tudunk kihez vihette a bicikliket. Az is lehet, hogy eladta őket, bár állítólag még megvannak. Szakítani nem fogok a szerelmemmel, mert nem tehet erről az egészről, de mindketten tanácstalanok vagyunk, mert neki például a biciklije volt a legnagyobb mozdítható érték a lakásban.


Az anyja egyébként uzsorából él, néha már a mi, az én pénzemből vásárolt élelmiszert "lopja el" nem sajnáljuk, csak már félünk, minden cuccát behoztuk a szobájába és szeretnénk majd zárhatóvá tenni, de fontos lenne, hogy visszakapjuk a bicikliket. Nem is csak anyagi, inkább eszmei értékről van szó.


Egyébként nem tartoztunk neki semmivel. Havonta beleadtunk a rezsibe is elég nagy összeget.


Légyszi segítsetek, hogy mit tehetnénk. Hamarosan el is fogunk költözni, de egyenlőre ez még nem megy.



2013. szept. 1. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha uzsorából él, akkor jó eséllyel már eladta néhány ezer forintért. Ha esetleg mégsem, próbáld meg "visszavásárolni" tőle, de csak úgy, hogy előtte láttad, hogy biztos ne húzzon le továbbiakban. Persze ez lehet színlelt visszavásárlás is, de akkor párod bringáját is tartsátok máshol:)

A továbbiakban pedig ne vigyél le oda értékeket, mert mindent pénzzé próbálhat tenni.

2013. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Próbáltunk neki pénzt felajánlani, de csak akkor hozná vissza a bicikliket (már ha még megvannak) ha odaadjuk neki a pénzt előtte. Szóval nem működik.
2013. szept. 1. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor valószínű már eladta:( Azért megpróbálhatsz "ultimátumot" adni, mondván nem hiszed el, hogy még megvannak, és csak így van esélye pénzt kicsikarni belőletek. Ha ezután sem áll kötélnek, akkor el lettek kótyavetyélve.
2013. szept. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!