Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha volt egy verekedés, a...

Ha volt egy verekedés, a rendőrök az orvosok ellátása alatt veték fe az adatainkat (nem kérdezték, h feljelentést teszünk e) Többi lennt?

Figyelt kérdés
Szóval, tőlünk nem krédezték, hogy teszünk e feljelentést, de a társaságunkból páran bementek a rendőrségre ezt megtenni, közben el kapták a támadókat is. A mi (azaz akiket a mentősök ápoltak) adatainkat láthatják a támadók a rendörségen, vagy akárhol?

2013. szept. 23. 13:34
 1/2 A kérdező kommentje:

Hallottam egy olyat, hogy kérni kella rendőrségtől az adataink zárolását, vagy valami ilyesmit, ennek mi a valóság alapja?

MInket még nem kerestek meg a rendőrök (múlthét szerdán volt) .

Hogy szoktak az ilyen esetek zajlani a valóságban? (nem papíron), majd hívnak minket (mint sértetteket) és kihallgatnak minket? Ha nem akarok szembesítést akkor nem kell? Vagy lehet odáig elsem jut az ügy?

2013. szept. 23. 13:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos a rendőrségen nem láthatják, a bíróságon azonban igazolni kell magatokat. Ilyenkor a bíró/nő felolvassa a személyes adatokat, hogy meggyőződjön róla, tényleg te vagy XY.

Valóban van olyan, hogy a tanú adatainak (sértett adatainak) zártan kezelése, most ciki mert pontosan nem jut eszembe, hogy mik is a pontos szabályok. Egyébként a tanú/sértett kérheti, hogy kezeljék zártan. Nem tudom milyen ügyben indult nyomozás, de pl. garázdaság esetén ezt nem tartom valószínűnek, hogy ott zártan kezelnék. Ha az ügyben nyomozás indult, akkor majd az illetékes rendőrkapitányság fog jelentkezni, lesz tanúkihallgatás. Szembesítés nem kérelemre történik, egyébként a tanúkat is szokták szembesíteni, ha a két történet nem stimmel. A szembesítés a tanúkihallgatás után lesz, szóval az még odébb van. Mivel nem tudom egyáltalán indult-e ügy (mivel a rendőrök felvették az adataitokat ezért véleményem szerint fog), így nem tudom azt sem megjósolni, hogy mi lesz a vége. Nyugalom néhány napon belül kiderül!

2013. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!