Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tehetek feljelentést?

Gombaa kérdése:

Tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Ha az egyik ismerősömnél maradt, egy dolog ami kb. újjonnan 60-70e Ft.-ba kerül és Ő nem hajlandó visszaszolgáltatni ezt a dolgot?

2013. szept. 7. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Igen, de előbb fenyegesd meg a feljelentéssel, ha nem hatja meg akkor mehet.
2013. szept. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tudod bizonyítani következőket:

- valóban nála maradt

-az a valami valóban a tiéd, papírokkal igazolhatóan (szémla, adásvételi szerződés, stb)


Ha nem, akkor csak két állítás fog állni egymással szemben:

Egyik: nála van a valamim, nem akarja visszaadni.

Másik: Nem tudom miről beszél, biztos elhagyta, sosem láttam a valamit.


Ennek alapján nincs az a hatóság, aki eljárjon.

2013. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Hát már rágom a száját 1 hónapja, de semmi. Meg facebookról is letiltott. És milyen büntetést szabhatnak ki rá?
2013. szept. 7. 11:37
 4/14 A kérdező kommentje:
faceboook beszélgetést? mert azt a dolgot ajándékba kaptam
2013. szept. 7. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha ajándékba kaptad, akkor az ajándékozónál kell lenni róla számlának vagy neked, főleg ha műszaki cikk ( a csere és garancia miatt). Ha használtan vette netről, akkor az utalásnak, illetve magnak a vételnek nyoma van évekig. Vagyis ebben az esetben jóhiszeműen kölcsön továbbadtad. Mivel nem ebből élsz, nem húztál hasznot belőle, nem kell még bérleti szerződés sem.

Igen, feljelentheted a bizonyítékokkal.

2013. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Számla nincs róla, mert anyukám kapta az anyukájától , én meg az én anyukámtól...

És mit kaphat ezért a csávó?

2013. szept. 7. 11:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól értelmezem az anyukám, anyukájának, az anyukájából, hogy kb. 10-15 évesek közötti problémáról van szó?
2013. szept. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
17 vagyok és a volt barátomnál van a nyaklánc.
2013. szept. 7. 11:57
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha gyerek vagy, akkor szólsz anyukádnak.

Ő telefonon vagy személyesen felkeresi az ő szüleit.

Elmondja, hogy mi történt, és lerendezi velük a dolgot.

Ha a barátod már eladta, elvesztette, megrongálta, akkor a szülei vesznek neked (a te szüleid nyomására) egy vadonatúj valamit, és ezzel vége az ügynek.

2013. szept. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Előbb még nem láttam a beírásodat.

Szóval a lányeg, szülővel, nagyszülővel (tanúk) felszerelkezve személyesen fel kell keresni őt vagy a családját, és finoman de határozottan felszólítani, és nem tágítani az azonnali kártalanítástól. Vagy nyaklánc, vagy az ára, most és nem holnap.

2013. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!