Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehet elindulni ezen a...

Hogyan lehet elindulni ezen a pályán? Rendőrség, lovasrendőrség

Figyelt kérdés

"Két éve ismét van lehetőség arra, hogy a civil életből vegyünk fel jelentkezőket, akik majd elvégzik a rendőr iskolákat. A lovas előélet természetesen döntő.

Fontos tudni, hogy ide csak önkéntes alapon lehet bekerülni. A jelentkezőknek ugyanis el kell fogadniuk, hogy a lovasrendőri szolgálat kemény fizikai megterhelés, hogy ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, hogy részt kell venniük a lovak körüli tevékenységben is."


Tényleg igaz, hogy lehet lovas előélettel, de rendőr előélet nélkül jelentkezni?

Mi ennek a menete és körülbelül milyen követelmények szükségesek (lovastudás és fizikai kondíció)?

Önéletrajzot kell beküldeni, vagy a rendőségen személyesen intézkedni?

Tényleg csak "kihalásos alapon" működik a dolog, vagy esélye "földi halandónak" is?


Rendellenességgel születtem, de ha nem vallom be, sosem jön rá senki, észrevétlen. Ezenkívül sportos vagyok, tizenéve lovagolok, átlagos magassággal és vékony alkattal. Egyedül a futással vannak problémáim, de ha kell erre is edzenék. Természetesen érettségim megvan.


Ha jelentkezek egy tiszthelyettesibe, az azt jelenti, hogy két évet nappalin le kell ott húznom, anélkül, hogy én közben pénzt tudnék keresni? Egyéb alternatíva?


N/22


Köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 24. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is tanulj meg magyarul. Vilgosan le van írva, hogy először "elvégzik a rendőr iskolát". Szó sincs róla hogy civilből vagy előélet nélkül mehetsz lovasrendőrnek.
2013. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szó van róla, kedves első kommentelő. Azt hittem az "ismét" szó egyértelművé teszi, de a kedvedért bemásolom az egész bekezdést.


"1996-ig elsősorban lovasok kerültek a Lovas Alosztályhoz. Az állományba kerülés után lettek rendőrök és végezték el az ehhez szükséges képzést. 1996 után már csak aktív rendőrök kérhették felvételüket ide. Két éve ismét van lehetőség arra, hogy a civil életből vegyünk fel jelentkezőket, akik majd elvégzik a rendőr iskolákat. A lovas előélet természetesen döntő."

2013. szept. 24. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj rendőrnek.Ne hozz szégyent a családra.


De ha mindenképp elakarod rontani az életed akkor csak annyi a dolgod,hogy bemész a legközelebbi rendőrképző suliba és ott megkérdezed.Biztosat csak ott tudnak mondani.

2013. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!