Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennyit Ausztria közbiztonságár...

Ennyit Ausztria közbiztonságáról? Megdöbbenve olvastam a hírt, hogy egy ámokfutó három rendőrt megölt és egy mentőst is. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tehetetlen az ottani rendőrség.

Figyelt kérdés

Szerettem volna kiköltözni Ausztriába, de ezek után már nem olyan biztos. Ausztria már tisztára Amerika lett, azzal a különbséggel, hogy míg Amerikában egyből megölték volna az illetőt, az osztrák rendőrök annyira képzetlenek voltak, hogy az úttorlasznál lévő rendőr is életét vesztette. Aki fel volt készülve arra, hogy a támadónál fegyver van és használhatja.


Fáj kimondani, de az osztrák közbiztonság eléggé mélyre süllyedt az utóbbi időkben, ilyen mészárlás még Magyarországon se volt. Kérdés, hogy a több rendőr életét követelő eset után milyen lépéseket fognak tenni egy újabb hasonló tragédia elkerülésének az érdekében.



2013. szept. 18. 05:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező. Sajnos ilyenek mindenhol előfordulnak. Pont hogy talán ausztria az egyik ilyen ország ahol a legkevesebb ilyen eset van. Legutóbb azt hiszem ott 2009-ben volt hasonló de az közel sem volt mészárlás. Ami nem rossz arány, pláne ha figyelembe vesszük hogy milyen lazák a fegyvertörvények.


Magyarországon nem volt ilyen vagy hasonló? Akkor szerinted 2002-ben Móron mi volt? (az még európai viszonyban is nagyon durva volt, pláne hogy azóta sincsenek meg a tettesek) 2009-ben Pécsen mi volt? 2011-ben kire lőttek rá Gyöngyöspatán? 2013-ban Szombathelyen a pszichiátrián mi volt? Most pedig Ábel nemrég mit csinált a Mc'Donalds-ban? Az utóbbi három eset csak a szerencsének volt köszönhető hogy nem találtak el senkit és nem halt meg senki. Ezek csak a nagyobb volomenű dolgok amik sajtóvisszhangot kaptak. Ezen kívül még lehet bőven bogarászni ilyen vagy hasonló eseteket.


Ehhez még azt is vedd figyelembe hogy nálunk milyen rohadt szigorú a fegyvertörvény.

2013. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem bújj egy lyukba, és temesd is be magadat, ott jó lesz a közbiztonság...


Elmebetegek mindig, mindenhol lesznek. Ezeket nem lehet megelőzni, akkor sem, ha négy rendőr áll minden utcasarkon. A rendőrök nem képzeletlenek voltak, egyszerűen nem jól reagált a helyzetre - ők is csak emberek. Sehol a világon nem ultra-pontos cyborgok vannak, hanem mindegyik ember.


Ha meg téged ez mozgat, akkor tényleg csak a lyukba bújás marad számodra az egyetlen menedék...

2013. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tetro ***** válasza:
87%

05.47

igen, egyetlen egy esetből le lehet vonni ilyen következtetéseket. irigylem az egyszerű kis világod.

2013. szept. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
A kérdező nagyon kemény. Történik egy ilyen Ausztriában és máris kitalálja, hogy ez ott általános. Eszem faxom megáll! :DD
2013. szept. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindenhol vannak állatok, ez nem befolyásol semmit. Költözz egy lakatlan szigetre, ott te leszel egyedül.
2013. szept. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak üzenem, hogy az említett események egyikén se halt meg rendőr. Magyarországon az elmúlt 20 évben nem hiszem, hogy könnyű találni olyan esetet, ahol rendőröket mészároltak le lőfegyverrel. És éppen ez a kérdésem lényege, hogy nálunk ilyen még nem fordult elő, Amerikában viszont jellemző, de én azon akadtam ki, hogy pont Ausztriában történik ilyen.


A többieket pedig sajnálom, hogy érdemben képtelenek válaszolni a témával kapcsolatban.

2013. szept. 18. 07:03
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

"A többieket pedig sajnálom, hogy érdemben képtelenek válaszolni a témával kapcsolatban."


Ember, most azért mondod ezt, mert nem egyezik a véleményünk a tiéddel?


Jó, akkor hogy boldog legyél, csak itt és csak most elmondom neked, hogy Ausztriában minden második ember egy potenciális pszichopata mészáros, aki alig várja, hogy lehentelhesse a többi embert (főleg a rendőröket, ők a kedvenc célpontok) és megfürdjön a vérükben. Most már jobb? Már igazam van?

2013. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Első vagyok.


Teljesen mindegy hogy rendőr e vagy sem. Emberek voltak. Az ilyen elmebetegeknek tejesen mindegy, aki elé kerül azt lelövi.


Egyébként ha csak erre korlátozódik a dolog hogy rendőr az áldozat akkor: 2012 szigetszentmiklósi késelés (bár ott inkább állítólag szerelemféltés volt), 2010 alsóörsi lövöldözés, néhány éve egy igazoló rendőrt lőttek le aztán pedig a gyilkos megölte magát, Hummeres gázoló esete (bár az nem biztos hogy szándékos volt)


Ezek most csak így 2 éven belül amik történtek. Az osztrákoknál szerintem 10 év alatt még csak hasonlók sem voltak.



Szerinted Norvégiában is mi volt? Világviszonylatban nézve is kitűnő a közbiztonsága. Erre volt egy elmebeteg aki lemészárolt 77 embert.


Sajnos a közbiztonság nem garantálja azt hogy ne legyenek elmebetegek az országban akik mészárossá vállnak. Aki akar az úgy is szerez fegyvert akár törvényes, akár törvénytelen úton és teljesen mindegy hogy ki kerül elé, arra rá fog lőni.

2013. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Én Ausztriából származom, azért ilyen eset nagyon ritkán fordul elő, kérdező.

A közbiztonság tényleg esett bizonyos részeken, de az a bevándorlók miatt.


Én egyszer autóval végigmentem Győr cigány negyedén, engem sokkolt az egész.

Nem is értem, hogy bírjátok ezt.

2013. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Hol van Győrben cigány-negyed?
2013. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!