Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pártfogói felügyelet, kitört...

Pártfogói felügyelet, kitört ablak, kifizessem? Mi lesz ha nem járok be?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly télen elestem a buszon és kirobbant a biztonsági üveg. Mivel a sofőr már rámrivallt, hogy azt ki kell majd fizetnem, inkább elfutottam :D


Persze jött a rendőr, kikérdeztek, hiába mondtam, hogy véletlen volt nem hitték el, és kaptam egyfajta pártfogói felügyeletet. :D Egyszer voltam is bent.... azt mondták nem történik majd vádemelés ha 1 évig semmit sem csinálok és kifizetem az üveget.


25 ezer forintot kérnek (az ajtó alsó kicsi üvegéről lenne szó)


Nekem ez jelenleg, mivel tanulok :D szinte egy havi megélhetés. Feltétlen fizessem ki? Mi van ha hagyom a fenébe az egészet, megtörténik a vádemelés, aztán felmentenek, mert úgysem lehet bebizonyítani, hogy nem baleset volt?


Nagyon nem fűlik a fogam arra, hogy ezt most kifizessem, és nem is érzem úgy, hogy jogosan küldtek a volt börtöntöltelékek közé pártfogóhoz havonta egyszer. EGYETEMISTA VAGYOK!!!! :DD



2013. szept. 29. 14:00
 1/4 A kérdező kommentje:

Jó persze lehet, hogy egyszerűbb, ha kifizetem és nyugodtan alhatok. De most ez milyen már?

És ha mégis vádat emelnek? Vagy arra hivatkozva hogy mivel kifizettem, elismertem a szándékosságot?


(utasbiztosítás b+??)

2013. szept. 29. 14:04
 2/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam amúgy, hogy akkor is vádat emelhetnek ha kifizetem, ráadásul a pártfogó csak adatokat gyűjt az ügyhöz.
2013. szept. 29. 14:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és elvileg az 1 év már letelt...
2013. szept. 29. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolom, menj el szépen a pártfogóhoz még akkor is, ha nem tetszik a dolog. Legyél vele őszinte és meséld el, mi történt. A legjobb, ha tőle kérdezed meg, mi történik, ha nem mész többet, de gondolom, nem merted megkérdezni, ezért teszed itt. Ne gondolod, hogy nem tudnak "megszivatni". Kérdezz rá, kérhetsz-e részletfizetést, általában van mód rá. Jobb ezt egyenesen intézni a szabályok betartásával, mint később olyan kérdéseket írni ide, hogy "le akarnak csukni, mert nem fizettem és nem jártam pártfogóhoz, mit tegyek?"...
2014. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!